Menü
Yeni Albüm : Serkan Çağrı & Rumeli Band: "Yan Bari"
21 Nisan 2011 Perşembe - 22:38 GMT
Serkan Çağrı

Kendi geliştirdiği klarnet modeli (Serkan Çağrı Model), akademik ve müzikal çalışmaları ve dünyaca ünlü müzisyenlerle yaptığı ortak projeler ile her zaman fark yaratan ünlü klarnetist Serkan Çağrı, Notist Müzik markasıyla yeni projesi "SERKAN ÇAĞRI & RUMELİ BAND"i müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Geçtiğimiz sezon Serkan Çağrı'nın klarnetiyle dinlemeye doyamadığımız "Fasülye" ve "Karaçalı" şarkıları, tahtını bu yaz "SERKAN ÇAĞRI & RUMELİ BAND" şarkılarına bırakıyor. Serkan Çağrı'nın düzenlemelerini yaptığı albümde yer alan sezonun en hareketli ve dile dolanacak şarkıları ile bu yaz da coşku devam ediyor.

Yaz sezonuna neşeli, sıcacık bir şarkı olan "Yan Bari" ile merhaba diyen Serkan Çağrı, çok sayıda konser vermek üzere "Rumeli Band" ile yola çıkıyor.

BU ALBÜME DİNLEYİCİ KARAR VERDİ...

Dört yıl önce kurduğu "Rumeli Band" isimli grubuyla Balkan müziğinin zengin melodik yapısı ve sıcaklığını sahneye taşıyan Çağrı, her konser sonrasında hem sahnedekilerin hem izleyenlerin yaşadığı o muhteşem coşkunun ve bu projeyi takip eden dinleyici kitlesinin "sizi her dilediğimiz yerde dinleyebilmeliyiz" serzenişlerinin artık karşılıksız kalmaması gerektiğine inanarak “SERKAN ÇAĞRI & RUMELİ BAND" adlı yeni projesini sahneden stüdyoya taşıdı. Bu kez süreç tersten işledi ve albüm yapılması kararını dinleyici verdi.

Balkan müziğinin içtenliği, yaşanmışlığı, coşku ve hüznünü bir arada yansıtan, ülkemizin en iyi enstrümanistlerinin Türk müziği motiflerini işleyerek yorumladığı albüm, şarkılara ruhunu katan solist vokallerin icralarıyla hayat buluyor.

Grup sahnedeki samimi ve dinamik performansları ile aynı tadı vermesi için artık günümüzde nadir başvurulan toplu kayıt yapma yöntemini tercih etti.