Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Funda Arar ve Cihan Güçlü
01 Mart 2011 Salı - 23:14 GMT
Funda Arar

Funda Arar'ın yeni albümü "Aşkın Masum Çocukları" müzik marketlerdeki yerini aldı ve en çok satan albümler arasına hemen girmeyi başardı. Çıkış şarkısı olan "Sen ve Ben" ile büyük beğeni elde eden sanatçı, şu günlerde bu şarkısının duygusal klibi ile ekranlarda.

"Sen ve Ben" adlı çıkış şarkısının söz ve müziği Febyo Taşel'e ait. Albümde Aysel Gürel'e ait olan "Erite Erite" ve "İkimiz" adlı şarkılar da şimdiden ilgi görmeye başladı. Albümün isim şarkısı olan “Aşkın Masum Çocukları” ise Günay Çoban'a ait bir şarkı ve ilerleyen aylarda bu şarkının da kliplenmesi planlanıyor. Günay Çoban'ın sözlerini yazdığı adaptasyon şarkı olan "Piyango" ise albümün eğlenceli şarkılarından. İkinci klip, bahar aylarına özel olarak "İkimiz" adlı şarkıya gelebilir. Albümde ayrıca Cem Karaca şarkısı ve Nazım Hikmet şiirinden bestelenen çok özel bir şarkı da yer alıyor.

Funda Arar'ın favori şarkısı : Nilüfer / Şebnem Ferah - Erkekler Ağlamaz
Burcu : Koç
Cihan Güçlü

Cihan Güçlü, "Ama" adlı şarkısı ile ve güçlü yorumuyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan duygusal şarkının klibi ekranlarda. Yıllardır müziğin içinde olan ve hala Türk Sanat Müziği eğitimi almaya devam eden Cihan Güçlü Candan Erçetin'in öğrencisi.

Pasaj Müzik'ten çıkan ilk albümünde, Cihan Güçlü'ye desteğini esirgemeyen Candan Erçetin "Ama" adlı şarkıda vokal yaptı. İkinci klip için kararsız olan sanatçı, ilerleyen aylarda "Seni Çok Özledim", "Peri" ya da "Sende Vur Gülüm" adlı şarkılardan birine klip gelebileceğini söyledi.

Cihan Güçlü'nün favori şarkısı : Mustafa Ceceli - Bekle
Burcu : Yengeç