Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Süleyman ve ENBE Orkestrası
04 Ocak 2011 Salı - 13:03 GMT
Süleyman

Süleyman'ı 2 yıl önce ilk albümü "Zor Bulursun" ile tanımıştık. Albümünde yer alan "Ufak Ufak" ve yıllar önce Eda Berker'in söylemiş olduğu "Beni Sana Hapsettin" adlı cover şarkı ile dikkatleri üzerine çekmişti. 2 yıl aradan sonra sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Erhan Bayrak'a ait olan "Vaktin Doldu" adlı şarkı ile müzik dünyasına yeniden merhaba dedi.

Seyhan Müzik'ten dijital olarak yayınlanan şarkının, Sedat Doğan yönetmenliğinde çekilen klibi de ekranlarda. Belgrad Ormanı'nda çekilen klip, son dönemde çekilen en dikkat çekici klip olma özelliğini taşıyor. İlerleyen aylarda maxi single ile müzik yolculuğunu sürdürmeyi planlayan Süleyman, yakında slow bir şarkıyla da iddiasını sürdürecek.

Süleyman'ın favori şarkısı : Gökhan Tepe - Birkaç Beden Önce
Burcu : Başak
ENBE

Enbe Orkestrası yeni albümleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çıkış şarkıları olan "Eksik" şu günlerde herkesin dilinde. Mustafa Ceceli ve yeni bir isim olan Elvan Günaydın'ın söylediği aşk şarkısı Eksik'in sözleri Ravi İncigöz'e ait. "Kalbim" ismini taşıyan yeni Enbe Orkestrası albümünde dev isimler buluştu.

Albümde Tarkan, sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan "Her Şeye Rağmen" adlı şarkıyı söyledi. Ajda Pekkan ise yeni bir isim olan Eren Sandal ile "Sev Beni" adlı şarkıda düet yaptı. Albümün isim şarkısı olan "Kalbim", Müslüm Gürses yorumu ile hayat buldu, büyük ihtimalle ikinci klip bu şarkıya gelecek. Albümde, Ziynet Sali "Dolaşayım Damarlarında" adlı şarkıyı söyledi. Mustafa Ceceli, "Eksik" dışında yıllar önce Neşe Karaböcek'in söylediği "Yağmur Ağlıyor" adlı şarkıyı da seslendirdi. Albümde, dünyaca ünlü isimler olan Jose Feliciano, Jean Francois Michael ve Christian Adam da yer alıyor.

Enbe Orkestrası'nın (Behzat Gerçeker) favori şarkısı : Tarkan - Kayıp
Burcu : Yengeç