Menü
Yeni Albüm : Zerrin Özer: "Fire"
22 Aralık 2010 Çarşamba - 09:51 GMT
Zerrin Özer

Uzun ve yorucu bir çalışmanın ardından, Zerrin Özer yepyeni şarkısı "Fire" ile müzik listelerini altüst etmeye hazır. "Fire", duygusal şarkıların kadını Zerrin Özer'den dinlemeye alışkın olmadığımız kadar hızlı, hareketli, kıpır kıpır bir şarkı... "Fire" hem Zerrin Özer sevenleri hem de müzik dünyasını çok şaşırtacak bir şarkı.

"Fire" sözü ve müziği Dr. Selahattin Erhan'a ait olan bir şarkı. Dr. Selahattin Erhan ve Zerrin Özer dostluklarında tam 15 yılı geride bırakırlarken, Erhan; Zerrin Özer'in gönlümüze yer eden pek çok şarkısına da hayat veren bir müzik adamı. "Ben Seni Sevmeyi Sevdim, Ölürüm Ben Sana, Ah İstanbul, Yerin Hazır, Bu İlk Değil Ki, Anılarınla Gel, Ayrıldık" ve daha pek çok Zerrin Özer yorumuyla sevdiğimiz şarkılar, Dr. Selahattin Erhan'a ait.

İlk olarak İngilizce olarak hazırlanan "Fire"ın yapılan uzun toplantılarının ardından, Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak da okunmasına karar verildi. Böylelikle Türkiye'de ilk kez bir Popstar, kalıcı olarak yani bir albüme Kürtçe ve Arapça şarkı seslendirmiş oldu.

"Fire"ın Arapça adaptesinde bir başka büyük müzik adamı Selami Şahin var. Şahin, düzgün diksiyon olması ve de prozodi hatası olmaması için Zerrin Özer'le okumalar sırasında stüdyoda da bulundu. "Fire"ın Kürtçe adaptesi Burhan Berker imzasını taşıyor.