Menü
Mine Ayman: Yeni isimler müzik dünyasına hareket getiriyor...
24 Kasım 2010 Çarşamba - 21:18 GMT
Berkay

Eski isimlerin çok da fazla iyi şarkı bulamadıkları bu dönemde, yeni isimler müzik dünyasına hareket getiriyor. Bu yeni isimlerden en dikkat çekeni "Berkay" olsa gerek. Sözü ve müziği Soner Sarıkabadayı'ya ait olan "Taburcu" adlı şarkısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Berkay gelecek vaat ediyor. Bu şarkının Tülay İbak yönetmenliğinde çekilen klibi de çok konuşuldu.

Çok yakında Berkay'ı yeni klip şarkısı "Ömrümün Geri Kalanı" ile ekranlarda izleyeceğiz. Bu şarkı, albümü dinleyenler tarafından hemen fark edildi ve kliplenmesi çok doğru seçim oldu. "Ömrümün Geri Kalanı" sözü ve müziği Nezih Üçler'e ait olan çok duygusal bir şarkı, bence Berkay bu şarkıyla dinleyici kitlesini çok daha fazla arttıracak.

Berkay'ın albümünü dinlediğinizde neredeyse her şarkının çok güzel olduğunu fark ediyorsunuz ve prodüktörü Polat Yağcı'nın ne kadar özenerek bu albüm üzerinde çalıştığını anlıyorsunuz. Albümün gizli hiti bence "Lolita" adlı iddialı şarkı, bu şarkı Sezen Aksu'nun oğlu Mithatcan Özer'e ait ve özellikle ilkbahar-yaz aylarında çok çalınacak bir şarkı olacak. Aslında bu albümde gizli hit çok var, bir diğeri ise yine Soner Sarıkabadayı şarkısı olan "Dejavu", bu şarkı da mutlaka kliplenmeli. Ayrıca Sinan Akçıl şarkısı olan "Gitmeseydin" ve Nezih Üçler şarkısı olan, aynı zamanda albümün isim şarkısı "Ele İnat" da çoktan albümde fark edilen şarkılar arasına girdi bile. Ben bir de "Gülüm" adlı Nezih Üçler şarkısını çok sevdim, umarım bu şarkılar kliplenir çünkü bu şarkıların hepsi çok başarılı olacak. Zaten Berkay'ın albümünde en az 3 şarkı daha kliplenecek, karar vermekte çok zorlanacakları kesin. Hayırlı olsun, yeni bir yıldız doğdu, ismi BERKAY.

Genco Ecer

Bu sene dikkat çeken isimlerden biri de Genco Ecer oldu. Hem görüntüsüyle hem de bir Soner Sarıkabadayı şarkısı olan "U Dönüşü" ile çok beğenildi. Yeni bir ismin dikkat çekmesi, hatta tutması için çok popüler bir isimden şarkı alması çok mantıklı, başka türlü işi çok zor. Her gün yeni biri albüm yapıyor ama fark edilebilen o kadar az ki.
Yeni bir ismin başarılı olması için gerekenler;

1- Soner Sarıkabadayı ya da Sinan Akçıl gibi popüler birinden şarkı almak lazım.
2- Yatırım yapan, iyi projeden anlayan ve yeni bir ismin hızlı fark edilmesini sağlayacak güçlü şirketlerle çalışmak lazım, örneğin DMC, Sony Music, Poll Production.
3- Klibin iyi ve popüler bir yönetmen tarafından çekilmesi ve tüm müzik kanallarında yayınlaması gerek, örneğin Murad Küçük, Tülay İbak, Sedat Doğan.
4- Şarkının tüm radyolarda çalıyor olması yani TV ve radyo desteğinin paralel gitmesi, mutlaka iyi bir basın danışmanıyla hatta mümkünse bir de radyo danışmanıyla çalışılması gerek.
5- Okan Bayülgen'e, Beyaz'a, Saba Tümer'e ve Seda Sayan'a mutlaka çıkmak gerek.
6- Aslında ilk başta gereken özellikleri en sona bıraktım, çünkü yukarıdaki maddeler olmadan bu son madde bir işe yaramıyor. Yeni ismin çok güzel bir sesi, etkileyici bir görüntüsü ve mükemmel bir imajı olmalı mutlaka.

Süleyman

Son olarak bir başka yeni isimden daha bahsedeceğim size, ismi "Süleyman". Yakında bu ismi çok duyacağız ve ekranda klibini çok izleyeceğiz. İlk albümüyle yeterince fark edilmeyen Süleyman, bu kez çok daha iyi bir çalışmayla, bir single ile müzik dünyasına yeniden merhaba diyor. "Vaktin Doldu" adlı şarkısının sözü ve müziği kendisine ait, şarkının aranjesini ise Erhan Bayrak yaptı. İlk duyduğumda hemen dikkatimi çeken şarkı, dinledikçe dilime dolanmayı başardı. Şarkının klibini Sedat Doğan çekti, film tadında çekilen klip önümüzdeki hafta ekranlarda olacak ve çok dikkat çekecek. Süleyman'ın sesi çok güzel ve görüntüsü çok etkileyici, yakında özellikle genç kızların gözdesi olacağı kesin.