Menü
Yeni Klip : Işın Karaca'nın yeni klibi: "Hor Görme Garibi"
04 Kasım 2010 Perşembe - 11:31 GMT
Işın Karaca

Türkiye'nin en önemli ve özel bayan vokallerinden Işın Karaca'nın, seneye damgasını vuran, kariyerindeki 5. solo albümü "Arabesque-Geçmiş Geçmemiş Hiç"in "Dert Bende" ve "Mavi Mavi"den sonraki 3. video-klibi, bir Orhan Gencebay klasiği olan "Hor Görme Garibi" adlı şarkıya çekildi.

Klip, 1970'lerde icat edilen eski bir televiyonun içinde başlayıp sonrasında farklı iki ekranın içinde devam ediyor. Işın Karaca ve ona eşlik eden orkestrası, kostümler ve enstürmanlarla zaman ve mekan geçişlerini ustaca sergiledikleri klip, eğlenceli atmosferiyle, şarkının melodik yapısını ve ruhunu en iyi şekilde yansıtıyor.

Tamamen iç mekanda çekimleri yapılan klipte Işın Karaca'ya müzikal ekibinin haricinde kuaförü ve makyözü de eşlik etti. Klipte, klavyede Barış Özbilgin, elektro gitarda Gültekin Kaçar, bas gitarda Merttuğ Çayıroğlu, davulda Okan Duman, perküsyonda Sonat Özer, keman ve vokalde Uğur Akyürek, gitarlarda Tolga Akyıldız ve Serdar Büyükkaraca yer alırken, Melody De Vischer trompet çalarak, Erdem Kramer Akademi'nin usta kuaförü Emir Balaban ise saç tasarımındaki görüntüleriyle Işın Karaca'ya eşlik etti..

Çekimleri 2 günde tamamlanan klipte Spilit Screen denilen teknik Türkiye'de ilk kez kullanıldı. Kıpır kıpır görüntüleri ve birbirinden eğlenceli ve hareketli sahneleriyle, Işın Karaca'nın kendine özgü vokal teknikleriyle baştan yarattığı bir Orhan Gencebay klasiği "Hor Görme Garibi"nin klibini, ilklere imza atmaya devam eden başarılı yönetmen Sedat Doğan çekti.