Menü
Yeni Albüm : Neslihan Öztürk: "Nesl-i Aşk"
23 Eylül 2010 Perşembe - 00:39 GMT
Neslihan Öztürk

Eserleri ve sesindeki tını sebebiyle Bolivya dağlarındaki şamanlar tarafından müziği şifa terapilerinde kullanılan Türkiye'nin ve dünyanın ilk kadın tasavvuf sanatçısı Neslihan Öztürk ilk albümüyle karşınızda...

Tasavvuf ve mistizm alanında kendine has fikirleriyle ekolünü oluşturmayı başarmış,gününmüz bilge kadın ve düşünürlerinden olan Neslihan Öztürk formatından ödün vermeden yazdığı ve bestelediği eserlerini hiçbirşey beklemeden köy köy dolaşarak hak hizmetine adayan dünyadaki ilk ve tek hanım sanatçıdır.

Yıllardır Türkiye'nin dört bir yanını gezip 739 ücretsiz konser vererek tasavvuf müziğini Anadolu topraklarına yeniden sevdirmeye çalışan Neslihan Öztürk 6000'e yakın bestesi ve 1 milyona yakın şiiri ile ulaşılması zor bir rekora imza atmıştır.İlahi formatında besteler yapan ilk kadın sanatçımız Neslihan Öztürk 2005 yılında sema ayininde 12 saat aralıksız dönerek sufi felsefesine ne denli bağlı olduğunu bir kez daha ıspatlamıştır.İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Neslihan Öztürk İngilizce ilahi seslendirmenin yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kendisine ait ilahiyi seslendirme şerefine nail olmuş tek sanatçıdır.

Tasavvuf araştırmacısı ,şair,mutasavvıf Neslihan Öztürk Angora Müzik etiketiyle yayınladığı ilk albümü Nesl-i Aşk'ta hak yoluna adanmış bir ömrü tüm zerafetiyle önünüze seriyor. Sizlere ilahi aşkın kapılarını açıyor.Sanatçımız kısaca diyor ki "İlahiler Ramazan ayı için hazırlanıp sunulan ticari bir çalışma değil konusu itibarıyla yaşam biçimidir."