Menü
Mine Ayman: Albüm Yorumu: Tarkan'ın yeniden doğuşu...
06 Eylül 2010 Pazartesi - 18:29 GMT
Tarkan

Tarkan, hakikaten son albümüyle yeniden doğdu ve gerçekten star olduğunu, her zaman küllerinden yeniden doğabileceğini gösterdi. "Adımı Kalbine Yaz" adlı son albümü bize özlediğimiz Tarkan'ı kavuşturdu. Bir önceki albümünde "Vay Anam Vay" diyen ve elektronik müziğe kendini kaptıran Tarkan, son albümü ile yeniden alaturka ve sevilen günlerine geri döndü.

Tarkan

Tarkan'ın son albümündeki her şarkı keyifle dinlenebiliyor hatta birçoğu da gaza getiriyor insanı. Örneğin albümdeki "Öp" adlı şarkı benim favorim. O kadar güzel ve pozitif bir şarkı ki, hayatımın amacını bu şarkı üzerine kurmaya karar verdim. Bu şarkıdan aldığım olumlu enerjiyle birlikte, hepimizde olduğu gibi bende de olan geçmişimdeki hatalarla ve yanlış kararlarımla barışmaya başladım. Şarkı her ne kadar çok eğlenceli olsa da, içinde derin bir felsefe barındırıyor ve karmadan da bahsediyor. Bu şarkıyı Tarkan ve Sezen Aksu birlikte yazmışlar, demek ki Tarkan'ın karmaya olan inancı bu albümde de devam ediyor. Şarkı beni yeniden güzel şeylerin olabileceğine inandırdı, bu şarkıyı mutsuz anlarınızda dinlediğinizde sizi iyileştirdiğini ve mutlu anlarınızda dinlediğinizde de mutluluğunuzu daha da arttırdığı göreceksiniz. Bu şarkının kliplenmesini çok istiyordum ve isteğim gerçek oldu, Tarkan ilk olarak bu şarkısını kliplendirdi ve önümüzdeki günlerde Tarkan'ın "Öp" şarkısının klibi ekranlarda olacak.

Ayrıca, ilerleyen günlerde kliplenecek olan diğer şarkı ise albümün isim şarkısı olan "Adımı Kalbine Yaz". Bu şarkı tam bir Tarkan şarkısı ki şarkının sözü ve müziği ona ait. Albüm ismi olarak da çok doğru ve iddialı bir seçim, zaten Tarkan'ın adını kalbine çoktan yazmış olan çok hayranı var. Her ne kadar Tarkan, yakın zamanda yaşadığı sıkıntılı olayla ilgili yara almış ve hakkında olumsuz düşünen kişi sayısını arttırmış olsa da, yaptığı bu başarılı albümle durumu büyük çapta kurtardığını düşünüyorum. Albüm çıkar çıkmaz, en çok satan albümlerin zirvesine oturdu ve 20 günde satış rekoru kırdı. Albümlerin satmadığı bu dönemde müzik sektörünü hareketlendirmeyi başaran ve şimdiden 300 bini geçen Tarkan albümünün, yakın zamanda satışının en az 700 bini bulacağını düşünüyorum. Tarkan, bu albümündeki bütün şarkıları kliplendirme kararı almış, bence de klip konusunda daha hızlı hareket ederse iyi olur. Hala bu kadar yakışıklı ve seviliyorken, onu ekranlarda daha fazla izlemeliyiz.

Albümde hemen fark edilen, sözleri Günay Çoban ve müziği Tarkan'a ait olan "Kayıp" adlı şarkının sonbahar aylarında her yerde çalınacağını düşünüyorum. Sözleri Yıldız Tilbe'ye, müziği ise Tarkan'a ait olan “İşim Olmaz” adlı şarkı da şimdiden fark edilmeye başladı bile. Açıkçası radyolar şu günlerde hangi Tarkan şarkısını çalacağını şaşırmış durumda, bir radyo programcısı olarak bu durum beni çok keyiflendiriyor çünkü çalacak güzel şarkı bulmanın zor olduğu günleri yaşıyoruz. Her ne kadar aynı anda çok fazla albüm çıkmış olsa da, çok severek çaldığım albüm sayısı oldukça az. İyi ki Tarkan var ve iyi ki böyle güzel bir albüm yaptı...