Menü
Yeni Albüm : Kenan Yılmaz: "Sarhoş Balık"
12 Ağustos 2010 Perşembe - 14:49 GMT
Kenan Yılmaz

Kenan Yılmaz'ın "Sarhoş Balık" isimli ilk albümü Seyhan Müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki 9 şarkının söz ve bestelerine imzasını atan sanatçının ilk klibi "NEYLEYİM" adlı şarkıya çekiliyor. Bu klip, hikayesi ve çekim tekniğiyle; özellikle animasyon film tutkunlarının hafızasında uzun yıllar yer tutacağa benziyor.

Çocukluk yıllarında kaset çaların "REC" tuşuna basarak müzik hayatına başlayan Kenan Yılmaz müzik eğitimini Denizli Belediye Konservatuarı ve MSM Konservatuarı'nda tamamladı.

Üniversite yıllarında çeşitli gruplarla deneysel çalışmalar yaparak bu çalışmaları sahneye taşıma imkanı buldu.Halk edebiyatına olan ilgisi bestecilik ve söz yazarlığı yönünün de gelişmesinde önemli bir rol oynadı. Çalışmalarına daha özgürce yön vermek adına 2004 yılında Stüdyo Cenin'i kurdu.

Çeşitli reklam, belgesel, oyun, dizi ve sinema projelerine müzikleriyle renk katan Kenan Yılmaz çok sayıda albüme, aranjörlük ve müzik yönetmenliği yaptı, besteleri bir çok yorumcunun albümünde yer aldı. İki senedir de MSM (Müjdat Gezen Sanat Merkezi) konservatuarında Koro Şefliği yapmaktadır.

Kariyerinin ilk solo çalışması olan ''Sarhoş Balık'' adlı Soft Rock albüm projesi için studyoya kapanan Kenan Yılmaz; bir buçuk yıl süren çalışmasının sonucunda gerçekleşen hayalini dinleyicilerinin beğenisine sunup onlarla paylaşmaya karar verdi...