Menü
Yeni Albüm : Fulya Jaklin: "Yasak Elma"
10 Ağustos 2010 Salı - 03:11 GMT
Tan

10 yıldır müzik ve sahne yaşamının içinde bulunan Fulya Jaklin 1 yıl süren stüdyo çalışmalarının ardından ilk albümü olan "YASAK ELMA"yı tamamladı. Güzelliği, sesi ve yorumu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Fulya Jaklin'in ilk albümü "YASAK ELMA" Öncü Müzik etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Daha ilkokul yıllarında piyano çalarak başladığı müzik hayatına hiç bir zaman ara vermeyen Fulya Jaklin, Akademi İstanbul Reklamcılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra iş hayatına reklam sektöründe metin yazarı olarak adım attı.

Bu dönemde müzik çalışmalarına da paralel olarak devam eden güzel sanatçı; piyano, şan ve solfej eğitimine devam ettiği Pera Güzel Sanatlar Merkezi'nin Viyolonsel bölümü'ne Saim Erkul'un öğrencisi olarak geçiş yaptı. Kurduğu grubu ile birlikte çellist olarak birçok konser verirken bir yandan da TRT'de yayınlanan Sayısal Gece isimli program'da çellist olarak görev aldı. Müziğin her tarzı hayatı boyunca kendisinin vazgeçilmezi oldu. Yıllarca klasik batı ve rock alt yapılarıyla grup müziği yapmış olan Fulya Jaklin sahnelere solist olarak adım attı.

Günümüz pop müziğine ve beğenisine uygun bir sound ve müzik kalitesi düşünülerek hazırlanan, söz ve müziklerin tamamının kendisine ait olduğu "YASAK ELMA" adlı albümünün aynı zamanda prodüktörlüğünüde üstlenen güzel ve başarılı sanatçının ilk klibi birçok başarılı proje'ye imza atmış olan Ulaş Ak yönetmenliğinde "ALYANS" isimli parçaya çekildi. Çekimlerde hazır plato ve harici mekan kullanıldı. "YASAK ELMA" adlı albümde 1 Remix olmak üzere 11 parça yer alıyor.