Menü
Yeni Albüm : Flört: "Demli"
13 Temmuz 2010 Salı - 04:03 GMT
Flört

İnsanoğlu'nun doğadan kendini soyutladığı, ruhen ve bedenen her şeyin yapayını tercih ettiği bir dönemde, Flört grubu yeni albümleri "Demli" ile günümüzün bütün dayatmalarına ironik bir karşı duruş sergiliyor. Ozan Kotra, Çağatay Kehribar ve Timsah (Hakan Çağlar)'dan oluşan Flört grubunun dört yıl boyunca üstünde titizlikle çalıştığı "Demli" albümü, Seyhan Müzik Gold etiketi ile tüm müzik marketlerde yerini aldı.

TAMAMEN ANALOG!

Hücum kayıt (birlikte çalma) ve kanal kayıt teknikleri ile makara banta kaydedilerek hazırlanan bu albümün tüm kayıt, mix ve mastering aşamaları yine analog ekipman kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Eserlerdeki armonik yapı, doğru Türkçe anlayışı ve grubun yirmi yıla yakın birlikte çalma tecrübesinin birleşmesi ile ortaya çıkan bu albüm, müzikseverlerin beğenisine sunulmuştur.

ALBÜMDEKİ PARÇALAR

Dünyada uygulanan politikaların sıradan bir bireyüstündeki uyutma etkisi, bütün sosyal yapıyı derinden tehdit etmekte. Karmaşa büyümekte, alarm çalmakta! "Uyanman Lazım!"

Gün içinde kaç kere delirmek üzere olduğunuzu, kendinize kaç kere "Kafayı Yedim" dediğinizi hiç düşündünüz mü?

Bütün bunların üzerine Mavi Martı Osman'ın da çekip gitmesi gerçekten hüzünlüydü. Kendine bakıp şöyle diyordu; "Yüzüm Gözüm Şiş".

Zaten yalnız... Ve yaşanmış bir aşk varsa, yanında da ayrılık, durum daha da çekilmez olabiliyor. Acaba "Sevmez Olaydım" dedirten kızgınlık, "Aşk'a Dair" başka bir farkındalık yaşatacak mı?

Dargınlık, "Eski Dost"lar arasında da yaşanabilir.

Ozan dedi ki; "Elbette birbirimize karşı pek çok hatamız oldu. Ama bu kadar uzatmaya da gerek yok ki birader? Bana eski defterleri açtırma!" Her şeye rağmen umudumuz var! Umudumuz olduğu için de "Mutluyuz".

Peki ya "Sen Yokken"? İstanbul'un bile hiç tadı yok...

Çileğin tadı var mı sanki? Ya da domatesin? "Toprak Ana" üretiyor, biz bozuyoruz!

Ve bir Albatros O'na şarkısını söyledi, ismi; "Özledim"