Menü
Mikrofon Kimde: Frekans Radyo Tatlıses'de, Mikrofon Meltem Sezenler'de...
06 Temmuz 2010 Salı - 15:55 GMT
Meltem Sezenler

Frekansımız Radyo Tatlıses'de ve mikrofon "Müzik konusunda Radyo Tatlıses'e yakışan şarkılara yer veriyorum. Her tarzın en popüler olmuş şarkılarını yayınlıyoruz. Bu konuda çok hassas ve titiz davranıyoruz." diyen Radyoların Fıstığı Meltem Sezenler'de...

Radyo Tatlıses'teki programından ve program dışında yaptığın diğer işlerden bahseder misin?

Güncel konuları esprili bir dille programımda ele alıyorum, her hafta popüler bir sanatçıyı konuk alıyorum, zaman zaman yarışmalar da yapıyorum. Bunun dışında arkadaşlarımla vakit geçiriyorum, kitap okuyorum, spor yapıyorum yani herkes gibi yaşıyorum.

Radyo Tatlıses'e geçmenle birlikte yayında ve çalınan şarkılarda ne gibi değişiklikler oldu? Yeni projelerinden bahseder misin?

Radyo Tatlıses'e uzak bir yayıncı değildim, 1998'den 2006 yılına kadar zaten radyo Tatlıses'deydim. O yıllarda Radyo Tatlıses'in müzik direktörüydüm yani radyonun her şeyini çok iyi biliyorum. Ekibimiz çok iyi, programcılarımız zaten tartışmasız iyiler ve yıllarını vermişler bu mesleğe. Müzik konusunda Radyo Tatlıses'e yakışan şarkılara yer veriyorum. Her tarzın en popüler olmuş şarkılarını yayınlıyoruz. Bu konuda çok hassas ve titiz davranıyoruz. Ayrıca Radyo Tatlıses vokal grubu olarak çeşitli sanatçılarla programlar hazırlardık. Serkan Çağrı ile fasıl yaptık, Kayahan'la aşk şarkıları, Soner Olgun'la türkü programı yaptık, bu projeyi devam ettiriyoruz, programa konuk olan sanatçı prodüksiyonumuzda canlı performans yapıyor bizde ona eşlik ediyoruz...

Meltem Sezenler

Son günlerde, programında en çok hangi konulardan bahsediyorsun? Hangi konulara takmış durumdasın?

Türkiye'nin gündemi sürekli değiştiği için sabit bir konuda takılı kalmıyorum, takıntılarım yoktur yani fakat ünlülerin ilişkilerinin bittikten sonra iyi kötü her şeyi ortaya dökmeleri beni şaşırtıyor! Birlikteyken birbirlerine asla söz söylemeyen hatta başkalarına karşı savunanlar şimdi birbirlerini karalıyorlar. Çoğu kez de erkek olan yapıyor bunu, kadınlar bu tür konularda daha sır saklarlar. Erkekler kaybetmenin acısıyla çirkinleşiyorlar.

Sence şu sıralar eleştirilmeyi en çok hak eden ve programında en çok bahsettiğin ünlü isimler kimler?

Çok var... Programımı dinleyin derim, mesela sürekli "benim albümüm süper, en iyisi benim" diyenleri eleştiriyorum, ekranda çok görünmek ya da magazin malzemesi olmak başarılı olmak anlamına gelmiyor!

Yakın zamanda yaşadığın ilginç bir radyo anını anlatır mısın?

Radyo zaten başlı başına ilginç!

Şu sıralar programında çalmaktan keyif aldığın sanatçılar hangileri?

Nev, Emre Aydın, Kubat, Gripin, Sertab Erener.

Şu sıralar eleştirdiğin ve programında çalmadığın ya da çalmaktan keyif almadığın şarkıcılar kimler?

Yayıncı kimliğimde kişisel zevklerim çok önemli değil, çoğu çaldığım şarkıları özel hayatımda dinlemem ama orası benim özelim değil.

Son dönemde senin için en özel şarkı hangisi?

Gripin - Beş

Son çıkan albümler arasında en başarılı olanlar sence hangileri?

Albüm? Albüm çıkmıyor bile artık neredeyse ama Kubat, Nev ve Sertab Erener diyebilirim.

Başarılı olamayan albümler sence hangileri?

Gereksiz albüm yapanlar. Emek harcamış falan ama birisi olmadığını söylemesi lazım bence. Hayal kırıklığı olabilir ama gereksiz heves olmaz en azından. Boşa kürek sallamaktansa başka alanda daha faydalı ve başarılı işler yaparlar. Bu sadece albüm olarak değil her alanda geçerli. Mesela pilot olmayan birine sadece hevesini alsın diye uçak teslim edilir mi? Biraz uçuk bir örnek oldu ama öyle geldi içimden...

Son çıkan albümlerin içinde, yakında fark edileceğini düşündüğün bir şarkı keşfin var mı?

Kubat - Esti Seher Yeli, Nev - Kapıldım Gidiyorum, Emre Aydın - Tam Dört Yıl Olmuş, Gripin - Akşamlar, Hande Yener - Bir Gideni Mi Var.

Sence, önümüzdeki sene Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi hangi sanatçı temsil etmeli?

Hiç düşünmedim.

Radyo dünyasında beğendiğin programcılar kimler?

Muzo, Doğan Öncel, Kenzo, Beta -birlikte çalıştığımız için değil gerçekten sıkılmadan dinleyebiliyorum bu isimleri- ayrıca Cem Arslan, Hop Dedik Ayhan, Gezegen Mehmet ve Arzu Çağlan saygı duyulacak programlar yaptıkları için beğendiğim isimler arasındalar.

Şu günlerde yapmayı planladığın başka projelerin var mı?

Yayın yönetmeni olarak sürekli yeni projeler yapıyorum zaten ama en yakın projem tatil...

KÜNYE

Radyo Adı : Radyo Tatlıses
Program Adı : Radyoların Fıstığı Meltem
Program Günleri : Hafta İçi Her Gün
Program Saatleri : 13:00 - 15:00
Burcu : Aslan
İletişim : www.radyotatlises.com.tr

Meltem Sezenler - Tatlıses 5

1- Ozan Doğulu & Sıla – Alain Delon
2-Sertab Erener – Asla
3- Nev – Kapıldım Gidiyorum
4- Kubat – Esti Seher Yeli
5- Emre Altuğ – Sev Diyemem