Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Murat Dalkılıç ve Hande Yener
01 Temmuz 2010 Perşembe - 12:43 GMT
Murat Dalkılıç

"Merhaba" adlı yeni albümü ile müzik marketlerdeki yerini alan Murat Dalkılıç, "Külah" adlı Soner Sarıkabadayı şarkısının klibi ile ekranlardaki yerini aldı. İlk albümü olan "Merhaba" için yaklaşık olarak 1 yıl boyunca hazırlık yapan sanatçı, albümünü Sony Müzik etiketiyle yayınladı.

"Kasaba" şarkısı ile müzik dünyasına giren ve bu şarkı ile "radyolarda en çok çalınan şarkı" unvanını alan sanatçı, daha sonra söylediği ama albüm olarak piyasaya çıkartmadığı "Pardon" ve "La Fontaine" adlı şarkılarına da yeni albümünde yer verdi. Albümünde yer alan ve hemen dikkatleri üzerine çekmeyi başaran "Merhaba Merhaba" adlı şarkı da yine bir Soner Sarıkabadayı şarkısı ve yakında bu şarkıya ikinci klip çekilecek. İlerleyen aylarda üçüncü klip "Dönmem" ve dördüncü klip de "Kıyamadım İkimize" adlı şarkılara gelecek...

Murat Dalkılıç'ın favori şarkısı : Gökhan Türkmen - Biraz Ayrılık
Burcu : Aslan
Hande Yener

"Hande'ye Neler Oluyor" adlı son albümü ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Hande Yener, ardı ardına şarkılarını kliplendirmeye devam ediyor. "Sopa" ve "Yasak Aşk" adlı şarkılarını aynı klipte buluşturan sanatçı, "Bodrum" adlı şarkısına çektiği enerjik kliple de şu günlerde ekranlarda. Tam bir yaz şarkısı olan "Bodrum"a yoğun istek üzerine renkli bir klip çekildi, klip çekimi beklenenin aksine Bodrum'da değil İstanbul ve Kuşadası'nda gerçekleşti.

Albümündeki tüm şarkılarda Sinan Akçıl'la çalışan Hande Yener, 2011'de çıkartmayı planladığı yeni albümünde de yine Sinan Akçıl'la çalışmaya devam edeceğini söyledi. Sonbahar aylarında web sitesinden yapılacak olan anket sonucu, "Bir Gideni Mi Var" ya da "Çöp" adlı şarkılarından birini kliplendirmeyi planlıyor.

Hande Yener’in favori şarkısı : Kutsi - Bambaşka
Burcu : Oğlak