Menü
Yeni Albüm : Işın Karaca: "Arabesque, geçmiş, geçmemiş hiç"
19 Nisan 2010 Pazartesi - 08:53 GMT
Işın Karaca

Işın Karaca, türk pop müziğinin en önemli ve özel bayan vokallerinden. 4. stüdyo albümü UYANIŞ'tan sonra, hayatlarının vazgeçilmez parçası müzik olanlar için harika bir sürpriz için stüdyo çalışmalarına başladı. Aylar süren yoğun süreç nihayet tamamlandı. 1960'lı yıllarda başlayan toplumun her katmanını etkilemiş, iz bırakan, asla varlığı inkar edilemez arabesk şarkıları, IŞIN KARACA'nın muhteşem yorumu ve güçlü sesinden dinlemeye hazır mısınız?

“Arabesque, geçmiş, geçmemiş hiç” adını taşıyan yeni Işın Karaca albümü Nisan ayında Akış Production / Seyhan Gold etiketiyle müzik marketlerde yer alıyor.

Proje danışmanı ve vokal koçluğunu Selami Şahin'in yaptığı albümde yer alan 10 şarkının düzenlemelerini Selim Çaldıran yaptı. İlk defa tüm albümünü başka bir aranjöre teslim eden Işın Karaca, zamanında Kibariye, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy... gibi sanatçıların söylediği şarkıları kendi stili ve vokal tekniği ile yeniden hayat verdi.

Prodüktörlüğünü Akın Büyükkaraca ve Işın Karaca'nın yaptığı albümde yer alan bütün şarkılar zengin bir müzisyen topluluğu tarafından akustik çalınıp kaydedildi.

Her şeyin sığlaştığı bir dönemde, lezzetini unutmadığımız, gösterişten uzak, sıcak ve yalın anlatıma sahip şarkılar, Işın Karaca'nın güçlü yorumcu kimliğiyle 2010 yılında yeniden parlamaya başlıyor. Hareketli, ritmik oldukları kadar anlatım yönüyle de zengin şarkılardan oluşan albümde Işın Karaca Hüsnü Şenlendirici ile düet yaptı.

Maldivler'de fotoğrafları çekilen albümün ilk video klibi, "Dert Bende Derman Sende" şarkısına Sedat Doğan yönetmenliğinde gerçekleştirildi.