Menü
Yeni Albüm : Aynur: "REWEND (GÖÇEBE)"
19 Nisan 2010 Pazartesi - 08:43 GMT
Aynur

Geçtiğimiz günlerde Sony Music'e transfer olan, 2004 yılında Keça Kurdan ve 2005 yılında Nûpel adiyla çıkarmış olduğu albümlerinin ardından The Times ve FROOTS gibi birçok önemli dergiye konu olan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan Aynur, uzun bir sessizlikten sonra yeni albümü REWEND (GÖÇEBE) ile yeniden dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Yavuz Turgul'un yönettiği Gönül Yarası filminde ve Fatih Akın'ın yönettiği Crossing the Bridge adlı belgesel filminde seslendirdiği Kürtçe şarkılar ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında yoğun ilgi gören Aynur, WOMEX, WOMAD gibi birçok önemli world müzik festivallerinin yanı sıra Türkiye tanıtım programlarının da aranılan ismi oldu.

Yakın zamanda Emir Kusturica'nın Film ve Müzik festivalinde dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmenlere verdiği konser ile de adında söz ettiren Aynur'un Sony Music etiketiyle yayınlanan 12 şarkıdan oluşan "REWEND" (Göçebe) adlı albümü, yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ürünü. Albüm kayıtlarının büyük bir kısmını Mainz'da gerçekleştiren Aynur, albüme adını veren "REWEND" adlı şarkıya ünlü yönetmen Fatih Akın ile birlikte Hasankeyf'te bir de video klip çekti. REWEND klibi Hasankeyf ve kaybolan diğer kültür miraslarımıza ithaf edildi.