Menü
Yeni Albüm : TNK: "Söyle Ruhum"
19 Nisan 2010 Pazartesi - 08:35 GMT
TNK

Rock müziğin iddialı gruplarından olmaya aday, şimdiden hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip TNK'nin 10 şarkıdan oluşan "SÖYLE RUHUM" albümü Pasaj Müzik etiketi ile 21 Nisan'da yayımlanıyor. Kayıt ve mixleri Volkan Yırtıcı prodüktörlüğünde Ankara'da tamamlanan SÖYLE RUHUM albümünün masteringi Avustralya'da "Turtle Rock" stüdyolarında Rick O'Neil tarafından yapıldı.

2001 yılında Ankara'da kurulan, Caner Karamukluoğlu (gitar ve vokal), Basri Hayran (bas gitar) ve Onur Ertem'den (davul) oluşan TNK grubu “Fanta Genç Yeteneklerini Arıyor” adlı yarışmada müzisyen ve yapımcıların bulunduğu jüri tarafından "Türkiye birincisi" seçildi.

Samimi sözlerin üzerine sarılmış etkileyici melodiler ile dikkat çeken albümde tüm söz ve müzikler kendine özgü vokal tarzı ile öne çıkan Caner Karamukluoğlu'na ait.

Albümün ilk video klibi albümle aynı adı taşıyan "Söyle Ruhum" şarkısına geldi. Kendisi ile çatışan kimi zaman bu çatışmadan hoşnut bir adamın hikayesinin anlatıldığı şarkının klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.