Menü
Yeni Albüm : Aslı (Gökyokuş)'dan yeni albüm: "Büyüdük"
12 Nisan 2010 Pazartesi - 19:22 GMT
Aslı Gökyokus

"Neresindeyim", "Su Gibi", "Söylediğim Şarkılarda Saklı" albümlerinin sahibi, rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden Aslı (Gökyokuş), 10 yıldır devam eden profesyonel müzik yaşantısının 4.stüdyo çalışmasını yayınlıyor. 12 Nisan'da Esen Müzik etiketiyle yayınlanacak "BÜYÜDÜK" isimli maxi singleda 3 şarkı yer alıyor.

Hem dinleyenlerinin hem de kendisinin büyüdüğünü, kariyerinin en olgun şarkılarını yazdığını söyleyen ASLI, bu albümle birlikte artık GÖKYOKUŞ soyadını kullanmaya karar verdi.

ASLI GÖKYOKUŞ'un 3 yıl sonraki ilk çalışması "BÜYÜDÜK"

"BÜYÜDÜK"te yer alan; Aslı Gökyokuş, Erdal Yıldırım ve Haluk Kurosman'ın yazdığı 3 şarkı söz anlamında ortak bir dile sahipken, müzikal anlamda dinleyeni farklı yerlere götürüyor. Kendinizi, hayatı, geçen yılları ve yitip gidenleri sorgulamanıza sebep olacak sözlere, çello, viola, keman ve ud gibi farklı enstrumanların kullanımıyla zenginleşmiş bir müzik eşlik ediyor. Haluk Kurosman ve Manga grubundan Yağmur Sarıgül'ün usta düzenlemeleri ve ASLI'nın içten ve eşsiz yorumu ile "BÜYÜDÜK" daha sade olmayı amaçlayan sanatçının "Söylediğim Şarkılarda Saklı"dan 3 yıl sonraki ilk çalışması. Mehmet Turgut'un fotoğraflarını çektiği çalışmanın İlk video klibi "Kırıp Döktüklerim" şarkısına çekildi. Devrin Usta’nın çektiği klip Beykoz Eski Sümerbank Fabrikasında 20 saatlik bir çalışma sonunda tamamlandı.