Menü
Yeni Albüm : Ruj'dan: "İçi Boş Yıldız"
12 Nisan 2010 Pazartesi - 19:12 GMT
Ruj

Uzun yıllardır özgün tarz ve besteleriyle müzik yapan, albümleri merakla beklenen RUJ'un, "İÇİ BOŞ YILDIZ" çalışması Arpej Yapım etiketiyle Nisan ayında yayınlanıyor. Zafer Turhan (vokal), Başar Çetin(gitar), Uğru Akın'dan (bas gitar) oluşan RUJ 2002 yılında kuruldu.

Modern alternatıf rock müziğinin Türkiye'dekı en iyi örneği olan RUJ melodilerindeki karamsarlık, derin ama akıcı olan sözlerle müzik listelerine sağlam girmeyi planlıyor. Alen Konakoğlu'nun prodüktörlüğünü, kayıt ve mixlerini yaptığı albüm The Kulube Stüdyosunda hazırlandı. 2 senelik bir çalışmanın ürünü olan albümün masteringi Michael Zimmerling tarafından Londra'da yapıldı. 13 şarkının yer aldığı albümde söz ve bestelerin gruba ait olduğu 12 şarkının dışında, kendi tarzlarına uygun olarak konserlerde yorumladıkları yıllar önce Tarkan'ın yorumladığı Kış Güneşi'de yer alıyor.

Grup müziklerinde alternatif dokuyu bozmadan, detaylarla süslenmiş Türkçe sözlerle, hem enerjik hem de duygusal bir boyut kazandıryor.

Albümün ilk video klibi sözleri Yıldız Tilbe'ye müziği Nurhat Şenşesli'ye ait Kış Güneşi şarkısına Mert Baykal yönetmenliğinde çekildi. Klipte İstanbul'un günbatımı görüntüleri ve bir fotograf stüdyosunda çekilen performans görüntülerini, kış güneşi gibi soğuk ama renkli ışıklarla süsleyerek sadeliğiyle etkileyen görüntülerle süslendi.