Menü
Yeni Albüm : Acil Servis: "dur, bekle..."
07 Nisan 2010 Çarşamba - 09:44 GMT
Acil Servis

Türk Rock sahnesinin en köklü gruplarından olan acil servis, 1996 yılında çıkan ilk albümlerinin ardından uzun zamandır beklenen ikinci albümleri "dur, bekle..."yi Soulfulworks - EMI etiketiyle yayınladı. Vokalde Ertan Kızıltan, gitarlarda Emre Karabulut ve Orhan Yolsal, basta Çetin Güney ve davulda Soner Doğanca'dan oluşan ve temelleri 1992 yılına kadar uzanan acil servis'in kurulduğu kadroyla çıkardığı ikinci albümü "dur, bekle..."de söz, müzik ve düzenlemeleri kendilerine ait 11 parça yer alıyor.

"dur, bekle..." acil servis'in 1992 yılında başlayan sahne performanslarının ardından, geçen yıllar içinde edinilen bütün birikimleri ve grup tavrını ortaya koyarken, dinleyicisini Türk Rock müziğinin kaliteli örnekleriyle buluşturuyor.

İçe sesleniş, vazgeçiş, aşk, ayrılık ve sevgiye dair şarkı sözleri etrafında yoğunlaşan "dur, bekle..." albümünün çıkış şarkısı olan Yanıma Gel, kendini hayata kapamış birine, ancak kendisinin yol gösterebileceğinin altını çiziyor. Yaşananlar ardından, kendiyle hesaplaşan insanın şarkısı Bir Tek Sen Anlarsın, aslında ne olduğunu anlamak için bazen sadece seyretmek, bazen de geriye bakmadan yoluna devam etmek gerektiğini söyleyen Dur, Bekle..., çareyi, her seferinde canını daha da çok yakan aşka düşman olmakta bulmuş birini anlatan Aşkla İşin Olmaz, hayatın akışı içinde taktığımız "maske"lerin ardına sakladığımız yalnızlığa ve hayal kırıklıklarına parmak basan Kimse Bilmez, hayatıyla kabusları iç içe geçmiş birinin sevgiyle uzatılan bir dala tutunup kurtulma isteğini haykırdığı Sevmeyen Sevmesin, özlemi "Gül ve Bülbül" üzerinden tasvir eden Eller Yalan, hayata ve hayatın getirdiği bütün anlamsızlıklara rağmen her zaman "aşk"ın tuzağına düşeceğimizi söyleyen Sarhoş, "Zamana hesap sorulmaz, rüyaların sonu gelir..." diyen Uyanırsın, hayat ne getirirse getirsin bu "dünya"da yaşadıklarımızın birer ayrıntıdan ibaret olduğunu söyleyen Düşününce, inanıp, inandırdıklarından vazgeçene seslenen Geçmiş Olsun albümde yer alan diğer şarkılar...

"dur, bekle..." albümünün 2007 yılında başlayan çalışmaları 2008 yılında hız kazanarak Serdar Öztop ile beraber devam etti. Prodüktörlüğünü acil servis'in üstlendiği albümün kayıtları Öztop Müzik Stüdyosu'nda tamamlandıktan sonra albümün miksi Serdar Öztop tarafından yapıldı.

Albümün çıkış şarkısı olan Yanıma Gel'e geçtiğimiz haftalarda bir video klip çekildi. Şu sıralar adından sıkça söz ettiren başarılı klip yönetmeni Cihan Çelikel'in yönetmenliğini üstlendiği video klip, Türkçe müzik yayını yapan televizyonlarda gösterime girdi.