Menü
Müzik Haberleri : Gökhan Özen'den bomba gibi bir albüm geliyor!
16 Mart 2010 Salı - 12:29 GMT
Gökhan Özen

Baharın gelmesiyle birlikte ardı ardına yeni albümler çıkmaya devam ediyor. Gökhan Özen de 2 yıl aradan sonra Nisan ayının ortasında yeni albümünü çıkartmayı planlıyor. Stüdyo ortamında, radyoculara özel verdiği davette Gökhan Özen’in yeni şarkılarını dinledik. Şarkılardan genel anlamda çok memnun kaldığımı söylemeliyim, yakında gerçekten etki yaratacak bir albüm çıkacak hazır olun!

Albümde her ne kadar Nazan Öncel ve Şehrazat şarkıları olsa da çıkış şarkısı bir Gökhan Özen şarkısı olacak, çünkü şarkısı müthiş güzel! Bu her yeri sallayacak olan şarkıda slogan da bol... Şarkının ismi "Daha Erken", şarkıda "geceyi salla hadi, müziği kısma İstanbul daha erken" diyor Gökhan Özen ve şarkıyı dinleyeni inanılmaz gaza getiriyor... başka sloganlar da var şarkının içinde; "kural basit hatırlatırım, geçmişe mazi derler" ve "şimdi yokluğuna, aşkı sattığına, şerefine içerim ben" akılda çok kalacak ve paylaşım sitelerinde ileti olarak kullanılacak türden. Şarkının aranjesini Erhan Bayrak yapmış ve şarkıyı tabir-i caizse uçurmuş! Şarkıyı yeniden dinlemek ve programlarımda yayınlamak için sabırsızlanıyorum. Ayrıca Gökhan Özen bu şarkıyla ilgili bir ilke de imza atacak ve şarkının "İstanbul" kısmını şehirlere göre değiştirecek. Yurt içinde 25, yurt dışında da en az 40 nokta için şarkının nakarat kısmını yeniden söylemiş yani bu şarkıyı Antalya, Çeşme, Bodrum ya da Amsterdam'da dinleyenler kendilerine özel seslendirilmiş şekilde yine Gökhan Özen'den dinleyebilecekler.

Gökhan Özen'in yeni albümünde yine çok enerjik ve bir dans şarkısı olan "Bay Bay" çok dikkat çekiyor. Şarkının söz ve bestesi Şehrazat'a, aranjesi ise Gökhan Özen'e ait. Bu şarkı özellikle müziği ve düzenlemesi ile çok farklı bir şarkı, albümde mutlaka diğer şarkılardan sıyrılacak.

Albümde, alışıla gelmiş duygusal Gökhan Özen şarkıları da var tabii, "Dilim Varmaz" adlı şarkı Gökhan Özen klasikleri arasına girmeye aday. Şarkıda, "soranlara sen söyle, ben ayrıldık diyemem" diyor Gökhan Özen...

Gelelim Nazan Öncel şarkısı "Sitemkar"a, bu şarkının hikayesi çok ilginç. Gökhan Özen bu şarkıyı 1,5 sene önce Nazan Öncel'den dinliyor ve şarkıyı tam alacakken vazgeçiyor. Stüdyo aşamasında bu şarkının diline takıldığını fark ediyor ve Nazan Öncel'den şarkıyı tekrar istiyor. Nazan Öncel ise bu şarkıyı kendi albümüne koymak için hazırlatmış hatta şarkının mixi bile yapılmışken, Gökhan'ı kıramıyor ve şarkısını albümden çıkarıp Gökhan'a veriyor. Bu şarkı tipik bir Nazan Öncel şarkısı, sözleri ve müziğinin sıcaklığıyla insanın içini ısıtıyor. Aranje konusunda da başarılı olan Gökhan Özen, bu şarkının aranjesini bir çok şarkısında olduğu gibi kendi yapmış.

Albümde Sezen Aksu şarkısı da var, şarkı daha önce Sezen Aksu'nun yorumladığı "Güvercin" adlı şarkı. Bu şarkıyı bir aşk şarkısıymış gibi yorumlamış Gökhan Özen, şarkın aranjesini ise Erhan Bayrak yapmış ama albümde büyük ihtimalle şarkının akustik versiyonu da olacak. "Güvercin"i bir de Gökhan Özen'den dinlemek lazım, şarkıya çok şey katmış. Müzikle ilgili yazılarım ve araştırmalarım devam edecek, bir sonraki yazıda buluşalım yine...