Menü
Yeni Albüm : Kıraç: "Yolcu"
17 Aralık 2009 Perşembe - 20:14 GMT
Kıraç

"Garbiyeli" albümünün ardından dizi müzikleri, konser çalışmalarına devam eden Kıraç yeni albümü "Yolcu" yu sevenleriyle buluşturmak için hazırlanıyor. On iki eserin yeraldığı "Yolcu" albümünde bilinen Kıraç tınılarını duyacaksınız. Aşık Veysel, İzzet Altınmeşe, Selahattin Bölük'e, Ali Ercan'a ait eserlerin yanında anonim eserler de yeralıyor. Albüm Kapak fotoğrafını Cemil Ağacıkoğlu çekti.

Her albümünde Türk halk ezgilerini kendi müziğiyle yorumlayan Kıraç, "Bize ait eserleri Rock müziğiyle harmanlamayı, onları bugüne taşıyarak yeni kuşaklarla buluşturmayı seviyorum. Bu topraklarda doğan tınıları Cem Karaca, Barış Manço gibi ben de müziğimle bütünleştirmek, onların başlattığı bu yolda, yürümek için çalışıyorum." diyor.

Albümlerinde bugününe kadar okuduğu "Yayla Yolları", "Şarköy türküsü" "Yolcu" "Aman Ayşam" "Karahisar Kalesi" "Sarı gelin", "Yalan" "Eşeği Saldım çayıra" "Çayır Çimen Geze Geze" "Derdimi söylesem" "Demirci" gibi halk şarkıları , geniş kitleler tarafından sevildi.

ALBÜMÜN İLK KLİBİ "UYAN SUNAM UYAN" ADLI ESERE ÇEKİLDİ.

Müzik marketlerde yeri alacak "Yolcu" albümünün ilk klibi , Hüseyin Karagöz yönetiminde "Uyan Sunam uyan" adlı parçaya çekildi. Beyoğlun'da eski bir konakta çekilen klipte tiyatro oyuncusu Bennu Yıldırımlar oynadı.

Kıraç - YOLCU

Mecnunum Leyla
Söz & Müzik: İzzet Altınmeşe
Mezar Arasında Harman Olur Mu?
Söz & Müzik: Anonim
Uyan Sunam Uyam
Söz & Müzik: Haydar Telhüner
Ahu Gözlüm
Söz & Müzik: Selahattin Bölük
Gönül Gurbet Ele Varma
Söz & Müzik: Anonim
Erzurum'dan Çevirdiler Yolumu
Söz & Müzik: Anonim
Hanım Ey
Söz: İzzet Altınmeşe Müzik: Anonim
Karakaş Gözlerin Elmas
Söz & Müzik: Ali Ercan
Ben Gidersem Sazım
Söz & Müzik: Aşık Veysel
Cemilem
Söz & Müzik: Anonim
Gazel (Gördükçe Seni Tazelenir)
Söz & Müzik: Anonim
Ramizem
Söz & Müzik: Anonim