Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Mustafa Ceceli ve Altan Çetin
01 Aralık 2009 Salı - 10:17 GMT
Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli'nin ilk solo albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümün ismi yok ve albümde tam 12 yeni şarkı var. İlk albümünü 2 yılda hazırlayan sanatçı, bundan sonra müzik hayatına hem aranjör hem de solist olarak devam edecek.

Albümün çıkış şarkısı olarak söz ve müziği Gülşah Tütüncü'ye ait olan "Hastalıkta Sağlıkta" adlı şarkı seçildi ve bu şarkıya klip çekildi. Mustafa Ceceli'nin yeni albümünde Sezen Aksu'ya ait tam 7 yeni şarkı yer alıyor. İlerleyen günlerde Soner Sarıkabadayı şarkısı olan "Şarkı" adlı şarkıyı da mutlaka kliplendirmeyi planlayan sanatçı, bir çok şarkıya klip çekileceğini ve albümün promosyonunun yıllara yayılacağını söyledi. Albümde yer alan ve yabancı bir şarkıdan adaptasyon yapılan "Söz Veremem" adlı şarkının sözleri Sezen Aksu'ya ait ve sanatçı bu şarkısına da çok güveniyor. Albümde "Ben O Değilim" ve "Bana Uyar" adlı şarkıların da öne çıkması bekleniyor. Mustafa Ceceli'nin single olarak piyasaya çıkarttığı "Limon Çiçekleri"” adlı şarkı da yeni albümünün içinde yer alıyor.

Mustafa Ceceli'nin favori şarkısı : Yıldız Usmonova & Fatih Erkoç - Görmesem Olmaz
Burcu : Akrep
Altan Çetin

Enbe Orkestrası ile birlikte söylediği "Martılar" adlı şarkısıyla büyük beğeni kazanan Altan Çetin yakında kendi albümünü çıkarmayı planlıyor. Kendisini söz yazarı ve besteci olarak tanıdığımız Altan Çetin, aslında çok eski zamanlarda müzik hayatına şarkı söyleyerek başlamış. Sonrasında şarkı yapmaya yoğunlaşmış ve şarkı söylemeye ara vermiş.

Enbe Orkestrası'ndan gelen teklifle yeniden şarkı söylemeye başlayan sanatçı, şu günlerde çıkartacağı single albüm üzerinde çalışıyor. Yaz aylarında çıkarmayı planladığı albümünde başarılı aranjörlerle çalışacağını söyleyen sanatçı şu günlerde sürekli yeni şarkılar üretiyor.

Altan Çetin'in favori şarkısı : Mustafa Ceceli - Hastalıkta Sağlıkta
Burcu : Oğlak