Menü
Yeni Albüm : Şükrü Tunar Eserleri İle Serkan Çağrı
18 Kasım 2009 Çarşamba - 18:24 GMT
Şükrü Tunar

Ülkemizin akademisyen klarnet virtüözü Serkan Çağrı prodüktörlüğünde hazırlanan bu çalışma, unutulmaz eserleri ve eşsiz klarnet yorumuyla Türk sanat müziğimizin değerli sanatkarı Şükrü Tunar'a saygı albümüdür...

Keşfettiği Zeki Müren'e klarnet çalarken son nefesini veren, unutulmaz eserleri ile Türk sanat müziğinin büyük üstadı Şükrü Tunar'ın eserleri; AHMET ÖZHAN, ATA DEMİRER, AYŞE TAŞ, BARBAROS, BİROL NAMOĞLU (Gripin), ERCAN SAATÇİ, GÖKHAN TEPE, HAZAL, HAYKO CEPKİN, NALAN TOKYÜREK, OYA İŞBOĞA, SILA ve ZİYNET SALİ gibi Müzik sektörünün önemli seslerini, Serkan Çağrı'nın klarneti eşliğinde bir araya getirdi.

HİÇ BİLİNMEYEN İKİ BESTESİ BU ALBÜMDE SÖZ VE NEFES BULDU!..

"Söyleyemem derdimi kimseye", "Adanın yeşil çamları", "Unut Beni" gibi unutulmaz eserlere imza atan Şükrü Tunar'ın müziğini besteleyip ismini yazdığı, ancak sözlerini tamamlayamadan vefat ettiği iki bestesi yıllar sonra bu albüm çalışması sırasında bulundu. Bu eserlerden "Seni görmeseydim" adlı parçanın sözlerini Sıla Gençoğlu yazdı ve yorumladı, "Gel sevgilim" adlı parçanın sözlerini ise kızı Güneş Tunar Ertan yıllar sonra baba hasretini yüreğinde hissederek yazdı.

19 Kasım'da Sony Music etiketiyle ile müzik marketlerdeki yerini alan İki cd'den oluşan albümün ilk cd’sinde; ülkemizin önemli yorumcu ve sesler Şükrü Tunar besteleri ile bir araya gelirken, ikinci cd'de Serkan Çağrı klarneti ile ustanın eserlerine hayat veriyor.