Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Yüksek Sadakat ve Meyra
06 Ekim 2009 Salı - 06:36 GMT
Yüksek Sadakat

"Haydi Gel İçelim" adlı şarkılarıyla büyük başarı yakalayan Yüksek Sadakat grubu bugünlerde hem bu şarkının hem de "Uzay Heparı Şarkıları" albümünde yer alan "Kadınım" adlı şarkının klibiyle ekranlarda. "Haydi Gel İçelim" adlı şarkının sözleri daha önceki Yüksek Sadakat şarkılarında olduğu gibi yine Kutlu Özmakinacı'ya ait.

Yeni albümlerinin hazırlıklarına başlayan grup üyeleri yine dopdolu bir albümle sevenlerine yeni yılda sürpriz yapmak istiyorlar. Yeni çıkacak albümlerinde Kutlu Özmakinacı şarkıları dışında grubun solisti olan Kenan Vural'ın da şarkıları yer alacak. 10 Ekim'de Edirne'de gerçekleşecek olan MusicalFest'e katılacak olan Yüksek Sadakat, 16 Ekim'de ise İstanbullu sevenleriyle Jolly Joker Balans'ta buluşacak.

Yüksek Sadakat'in favori şarkısı : Redd - Hala Aşk Var Mı
Burcu (Solist Kenan Vural) : Terazi
Meyra

"Karar Bize Ait" adlı şarkısında, Burak Kut ile yaptığı düetle ve bu şarkıya çekilen kliple çok beğenilen Meyra düet şarkılarına klip çekmeye devam ediyor. "Meyra ve 4 Tenor" adlı albümünde yer alan ve sözleri Sinan Akçıl'a ait olan "Ağladın Ya" adlı duygusal şarkıyı kliplendiren Meyra, kamera karşısına bu şarkıda düet yaptığı eski Yüksek Sadakat solisti olan Cemil Demirbakan'la geçti.

Albümünde Ferhat Göçer'le de düet yapan ve "Son Sevdiğim" adlı şarkıyı seslendiren sanatçı, bu şarkıyı da ilerleyen zamanlarda kliplendirmeyi planlıyor. Farklı bir projeyle tekrar müzik piyasasına dönen Meyra, düet şarkılarından oldukça memnun ve bir sonraki albüm projesinde bu kez güçlü kadın seslerle düet yapmayı planlıyor. Özellikle Şebnem Ferah'la birlikte şarkı söylemek isteyen Meyra, "dünyada iki kadının düet yaptığı çok fazla örnek var ama Türkiye'de yok, bu yüzden bu projeyi gerçekleştirmeyi istiyorum" dedi.

Meyra'nın favori şarkısı : Manga - Beni Benimle Bırak
Burcu : Balık