Menü
Yeni Klip : Murat Evgin'den yeni klip: "Fasıl Başlayınca"
29 Eylül 2009 Salı - 20:00 GMT
Murat Evgin

Pelin Batu ile rol aldığı "Mektup" klibinin ardından Murat Evgin "Bambaka Bir Şehir" albümünün 4.klibini "Fasıl Başlayınca" şarkısına çekti. Gece çekilecek klip için uzun süre bir açıkhava meyhanesi arayan Evgin gece 24:00'den sonra uygulanan müzik yasağı sebebiyle çekim mekanı bulamayınca, çareyi Polonezköy'deki evinin bahçesini meyhaneye dönüştürmekte buldu.

Bahçeye kurulan ışık sistemi ve Polonezköy'deki Leonardo Restaurant'dan getirilen masalarla kurulan meyhanede akşam 21:00'den sabah 06:00'ya kadar çekim yapıldı.

Kendi kültürüne burun kıvıran özentilerle esprili bir şekilde dalga geçen "Fasıl Başlayınca" şarkısının klibinde Murat Evgin'e oyuncu Yasemin Öztürk eşlik etti. Öztürk klipte önce "Fasıl da neymiş! Türkçe müzik dinlemem, gıy gıy gıy çekemem." deyip sonra fasılda masaların üstüne çıkıp dağıtan bir kızı canlandırıyor.

Klipte Yasemin Öztürk'ün yanısıra World ve Eti Wanted reklamlarından tanıdığımız Cenk Acarlar ve yabancı mankenler Melody Scher, Shela Allen, Brita Piht ve Greta Svickyte rol aldı.Yönetmenliğini Murat Evgin'in yaptığı klipte kast ve çekim ekibi olmak üzere toplam 35 kişi çalıştı.