Menü
Yeni Albüm : Mustafa Sandal ve beklenen albümü "Karizma"
08 Temmuz 2009 Çarşamba - 18:38 GMT
Mustafa Sandal

Mustafa Sandal "Karizma"sıyla geri döndü. Sandal, 12 şarkıdan oluşan albümde beş farklı aranjörle çalıştı. Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Cent'in birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandal'ın "Ateş Et ve Unut" ile "Karizma" adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı.

"Baba olarak çıkardığım ilk albüm olan Karizma benim için milat olacak" diyen ünlü sanatçının albümü, oğlu Yaman'ın kahkahalarıyla başlıyor. Emina Sandal ise, bir şarkıda eşine vokal yaptı. "Karizma"nın kapağı, Türkiye'de ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet olma özelliğine sahip. Mustafa Sandal, "Hiç bu kadar iddialı konuşmamıştım ama Karizma'nın 2009 yılının albümü olacağından eminim. Ateş Et ve Unut ise, tıpkı İsyankar gibi Türk pop müziğine yön verecek şarkılar arasına girecek. Albümde hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk" dedi. Sandal'ın "Karzima"sında, Ayman Bahgat ve Amr Moustafa gibi ünlü Arap müzisyenlerin besteleri de yer alıyor.

Albümün ilk klibi; sözü Mustafa Sandal'a, müziği Mustafa Sandal ve Bojan Dugic'e ait olan "Ateş Et ve Unut" adlı şarkıya çekilecek. "Ateş Et ve Unut", farklı alt yapısı ve sıradışı sözleriyle dikkat çekiyor. Bu şarkı, Dugic'in Jennifer Lopez'e vermekten vazgeçip Musti'nin albümüne dahil ettiği şarkının "bif melodilerini" de içinde bulunduruyor. Lopez'e kısmet olmayan diğer şarkı ise "Karizma" oldu.

Albümün ismi son anda değiştirildi!

Mustafa Sandal, albümünün isminin baş harflerini A.Y.S. olarak açıklamıştı. Sandal, "AYS" adında sahte albümlerin çıkması ve sözkonusu albümün internette 380 Bin kişi tarafından download edilmesi üzerine isim değişikliği yapmak zorunda kaldı. Musti, böylelikle "Alışkanlık Yapmadığı Sürece" ismi yerine "Karizma"yı kullandı.

Mustafa Sandal - Karizma

Karizma
Söz: Mustafa Sandal Müzik. Musfata Sandal, Bojan Durgiç
Demo
Söz: İsa Gülümser Müzik: Amr Moustafa
En Büyük Hikaye
Söz: Mustafa Sandal Müzik: Tamar Ali, Ayman Bahgat Amar
Ateş Et Ve Unut
Söz: Mustafa Sandal Müzik. Musfata Sandal, Bojan Durgiç
Sörf
Söz: Murat Güneş, Habil Ceyhan Müzik: Murat Güneş
Deli Yangın
Söz: Sezen Aksu Müzik. R. Aytaç Özgümüş
Çocuksun
Söz: Mustafa Sandal, Hakkı Yalçın Müzik. Mustafa Sandal
Adı İntikamdı
Söz: Mustafa Sandal Müzik. Dİno Merlin
Var Mısın Yok Musun - ft. Elif Kaya
Söz: Gökhan Şahin Müzik: Emrah Karaduman
Tash
Söz & Müzik: Murat Güneş
Bin Parça
Söz: Mustafa Sandal, İsra Gülümser Müzik. Amr Moustafa
Alışkanlık Yapmadığı Sürece
Söz & Müzik: Mustafa Sandal