Menü
Müzik Haberleri : Powerturk'den Nilüfer'e "Veto"
01 Temmuz 2009 Çarşamba - 02:38 GMT
Nilüfer

Nilüfer yeni albümü "Hayal"in ilk klibini "Bir Bilseydin" adlı şarkısına çekti. Ancak klibe müzik kanalı Powerturk TV'den yayınlanamaz kararı çıktı. Karara isyan eden Nilüfer'in basın halkla ilişkiler firması N1 Organizasyon konuyla ilgili olarak medya mensuplarına şu açıklamayı gönderdi:

Basın Açıklaması:

Yeni albümü "Hayal" önceki gün müzik marketlerdeki yerini alan ve 4 Temmuz Cumartesi akşamı yeni albümünün ilk konserini vermeye hazırlanan Nilüfer'in bu albüm için çektiği ilk klibe Power Türk TV'den "yayınlanamaz" kararı çıktı.

Mete Özgencil'in yönetmenliğinde söz ve müziği Sinan Akçıl'a ait "Bir Bilseydin" adlı parçaya çekilen klibe başında bir Fransız'ın bulunduğu Türk Pop Müziği kanalı Power Türk TV'den red yanıtı geldi.

Klibi izleyen ve yayınlanamayacağını belirten Fransız'ın kararını albümü çıkartan DMC'nin yetkililerine bildiren kanalın sorumluları böyle bir karara varılmasının gerekçesini ise açıklamadılar.

Müzikseverler tarafından yıllardır büyük beğeni ile izlenen ve yaptığı her klip müzik kanalları tarafından hiç tereddütsüz yayınlanan Nilüfer'in başında bir Fransız'ın bulunduğu Türk Pop Müziği kanalı tarafından veto edilmesi şaşkınlık yarattı.

Ünlü sanatçının böylesi bir karardan sonra yasal yollara başvurarak bundan önceki bütün kliplerinin o kanalda yayınlanmasını yasaklayacağı da belirtiliyor.

Basınla İlişkiler
N1 Program Yapım
Bircan Usallı Silan