Menü
Müzik Haberleri : Deha'dan ilginç radyo bülteni!
14 Nisan 2009 Salı - 04:01 GMT
Deha

Son zamanlarda müzik dünyası korsanın yanı sıra ekonomik krizin etkisini iyice hissetmeye başladı. Müzik yapımcılarının yanı sıra şarkıcılar da bu krize kendilerince bir yol bulmaya çalışıyorlar. İşte onlardan bir tanesi de ATv'de yayınlanmış olan Akademi Türkiye yarışmasının finalistlerinden DEHA ve ilginç radyo bülteni...

Yarışmadan sonra Esra Ceyhan'ın programında orkestrası ile uzun süre izleyenlere müzik yapmıştı. Şimdi ise uzun bir aradan sonra 5555 ismini verdiği albümü ile müzik takipçileri ile buluştu. Albümün çıkış şarkısı da "Vazgeç kalbim" şimdiden radyo listelerinde en çok çalanlar arasına girdi. Radyoların da ilgisini gönderdiği bültenle hemen çekti. Deha radyolara "Radyonuzda Çalınmak Üzere Şarkıcı Başvurusu" olarak gönderdiği cv si ile ekonomik krizde iş arayanların çilesine dikkat çekmek istedi.

İşte o bülten...

RADYONUZDA ÇALINMAK ÜZERE ŞARKICI BAŞVURUSU

Adı : DEHA
Soyadı : BİLİMLİER
Sahne Adı : DEHA
Albüm adı : 5555 ( Beşbinbeşyüzellibeş)
Doğum Yeri : İzmir
Doğum Tarihi : 04 Haziran 1982
Medeni Hali : Bekar

Öğrenim Durumu :
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı

İş-Müzik Deneyimi:

İzmir başta olmak üzere Ege, Akdeniz'in sevilen mekanlarında sahne aldı. Sahne ünü kulaktan kulağa tüm Türiye'ye yayıldı. 2004 yılında Atv'nin düzenlediği AKADEMİ TÜRKİYE yarışmasında finalist oldu.Televizyon programlarında canlı performansıyla iyi bir yer edindi. Albümü olmadan sadece yurt içi değil yurt dışında da en çok sahne alan isimlerden oldu.

Albümde kimlerle çalıştı?:

Versiyonlarıyla beraber sekiz şarkının yer aldığı albümde; Murat Güneş , Nezih Üçler, Emre Kaya, Eyüp Hamiş, Taşkın Sabah, Aytaç Özgümüşoğlu, Erdem Sökmen...gibi önemli isimler ile çalıştı.

Klip Çekti mi?

"Vazgeç Kalbim" albümün çıkış şarkısı, klibi de dinleyicinin gördüğü anda gözünü ayıramayacağı görselliğe sahip. Vazgeç Kalbim; Hayalet filmini andıran konusu ile kısa bir film tadında izlenecek.

Albüm kayıtları hakkında :

Son zamanların elektronik soundundan tamamen farklı. Bu albüm tamamen canlı çalınan enstrümanlar tarafından kayıt edilmiştir. Bu yüzden daha sıcak gelirse şaşırmayın!

5555 nedir?

Şarkıyı dinlediğinizde bu kocaman rakamın parayla ilgisi olmadığını hatta gerçek anlamda duygusal olduğunu anlayacaksınız...