Menü
Yeni Albüm : Neslihan "Pollyanna"
02 Mart 2009 Pazartesi - 19:38 GMT
Neslihan

"Hiç Sevmedim" ve "Sen" isimli demo çalışmalarıyla 2005 yılında internette patlama yapan ve müzikseverlere internet aracılığı ile ulaşan isimler arasında başı çeken Neslihan; 2006 yılında da "Karalarda Beyazlar" adını verdiği albümünü çıkarmıştı...

Bu çalışma sonrası, sadece internette dolaşan bir iki parçalık bir şöhret olmadığının ve uzun soluklu bir kariyerin başında olduğunun sinyallerini; gerek satış rakamları, gerekse katıldığı konserlerde gördüğü ilgi ile kanıtlamıştı. Neslihan ayrıca bir çok müzik kanalında "en iyi çıkış yapanlar" arasında da gösterildi. Müzikte, yavaş ama emin adımlarla ilerlemeyi rehber edinen Neslihan; ikinci büyük adımını da "Pollyanna" ile atıyor.

Prodüktörlüğünü Serdar Uygun ve Aslı Hünel'in yaptığı albümün, aranjörlüğünü aynı zamanda albümün yönetmeni olan Erhan Doğancıoğlu, kayıtları ise Uluberk Hekimoğlu yaptı. "Pollyanna" da da tüm parçaların söz ve müzikleri, ilk albümde olduğu gibi Neslihan'a ait.

Su Müzik ve Raks Müzik Prodüksiyonları etiketiyle çıkan ve Maksimum Müzik tarafından dağıtılacak albümün, ilk klibi Mehmet Ali Nalbant tarafından "Vurgun Yedim"e çekildi. Bu parçaya, özel bir üniversitede Neslihan'ın verdiği konser sonrası, öğrenciler arasında yapılan oylama sonucunda karar verildi.