Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Mustafa Ceceli ve Ayşe Özyılmazel
19 Ocak 2009 Pazartesi - 04:54 GMT
Mustafa CECELİ

"Unutamam" adlı Sezen Aksu şarkısı ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Mustafa Ceceli, başarısını "Uzay Heparı Sonsuza" albümünde yorumladığı "Karanfil" adlı şarkıyla sürdürmeye devam ediyor. Yıllar önce Aşkın Nur Yengi'nin söylemiş olduğu "Karanfil" adlı şarkı Mustafa Ceceli yorumundan sonra yeniden hayat buldu, hatta bu yorum o kadar çok beğenildi ki yakında bu şarkı kliplenecek.

Bir çok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Mustafa Ceceli bir yandan da kendi albümünün hazırlığını sürdürüyor. Albümü için çok çalışan ve titiz davranan sanatçı, albümünde ağırlıklı olarak slov şarkıların olacağını söyledi. Çıkış tarihi olarak Mart ayını belirleyen sanatçı, albümünde cover bir şarkının olacağını da açıkladı. Mustafa Ceceli, albümünde yer alacak olan cover şarkının herkesin bilmediği bir şarkı olduğunu ve bu şarkının yeni düzenlemesiyle çok ses getireceğini söylüyor.

Mustafa Ceceli'nin favori şarkısı : Emre Aydın - Dayan Yalnızlığım
Burcu : Akrep
Ayşe Özyılmazel

Neco'nun kızı olan ve gazeteci olarak tanıdığımız Ayşe Özyılmazel bundan sonra hep müziğin içinde olma ve albüm yapma kararı aldı. Yaklaşık altı aydır Mert Ekren ile çalışan ve kendi şarkılarını da yazan Ayşe Özyılmazel çocukluğundan beri müziğin içinde olduğunu, artık albüm yapmak için doğru zamanın geldiğini söyledi.

Yaza yetiştirmeyi planladığı albümü için Yalın'dan da bir şarkı alan sanatçı, bu şarkıya çok güveniyor. "Uzay Heparı Sonsuza" albümünde seslendirdiği "Biçare" adlı şarkı ile dikkatleri üzerine çeken Ayşe Özyılmazel'i ekranlarda kendi isteğiyle çekilen, Deniz Akel ve Ayşe Ersayın'ın birlikte yönetmiş oldukları kliple izliyoruz. Bu şarkıyla ve çekilen kliple iyice müzik camiasına ısınan Ayşe Özyılmazel, "Biçare" adlı şarkıyı stüdyoya girip tek seferde söylemiş. Ortaya çıkan sonuçtan çok memnun olan sanatçı, "içimden nasıl geldiyse bu şarkıyı öyle söyledim" diyor.

Ayşe Özyılmazel'in favori şarkısı : Yalın - Kalamadım
Burcu : Akrep