Menü
Yeni Albüm : Linet'ten yeni albüm: "Paylaşmak İstiyorum"
18 Ocak 2009 Pazar - 04:32 GMT
Linet

Son albümünü 10 yıl önce çıkartan Linet, 11 şarkının yer aldığı yeni albümü "Paylaşmak İstiyorum" ile müzik dünyasına hızlı dönüş yapıyor. Linet; Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, Sezen Aksu gibi usta isimlerin şarkılarını yorumladı.

Linet 10 yıllık suskunluğunu "Paylaşmak İstiyorum" adını verdiği yeni albümü ile bozmaya hazırlanıyor. Stüdyo çalışmasının en son günü basın mensupları ve radyocular ile buluşan Linet, 10 yıllık suskunluğunda neler yaptığını ve yeni albümünde söylediği bomba gibi şarkılarını anlattı.

Linet'in, Esen Müzik etiketiyle müzik marketlere sunacağı albümünde Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Sıla, Hakan Altun, Emirkan, Metin Güneş, Bülent Özdemir ve Hakkı Yalçın'ın şarkıları yer alıyor. 11 şarkının yer aldığı "Paylaşmak İstiyorum" albümü için iddialı konuşan Linet, "Şarkılarımı ve sesimi insanlar özledi bunu biliyor ve hissediyorum. Onlara layık güzel bir albüm yaptım" dedi.

Orhan Gencebay'ın "Çilekeş" ve Ferdi Tayfur'un "Derbeder" gibi klasikleşmiş şarkılarını söyleyen Linet, "Ustalarımın bu iki eski ve unutulmaz şarkısını seslendirmek benim için büyük onur ve gurur. Onlara layık olmaya çalışacağım. İki ünlü ismin sevenleri de beğenerek ve severek dinleyeceklerini düşünüyorum" diyerek hislerini dile getiriyor. Sezen Aksu'nun kendisi için yaptığı "Aslan Gibi" isimli şarkısını da severek söylediğini belirten Linet,"Ben kendimi çok şanslı hissediyorum. Sezen Aksu'nun bu güzel şarkısını okumak bana kısmet olduğu için çok mutluyum" dedi.

Mehmet Güngör'ün supervizörlüğünü, Emirkan'ın müzik direktörlüğünü, Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli, Bülent Özdemir, Aydın Kara, Hakan Sarıca, Ercüment Ekin ve Ozan Özkök'ün düzenlemelerini yaptığı "Paylaşmak İstiyorum" albümü için fotoğraf çalışması da yapan Linet, bu albümü ile kulağa olduğu kadar göze de hitap edeceğini kanıtlıyor adeta. Güzel bir dönüş yaptığını ve kendini iyi hissettiğini söyleyen Linet, "Güzel duygular ve hisler içindeyim. Bunu da müzikseverler ile paylaşmak beni çok mutlu ediyor. Biliyorum ki insanlar severek ve beğenerek dinleyecek. Buna emin olduğum için içim çok rahat ve huzurluyum" diyerek duygularını dile getiriyor.

Linet: "Paylaşmak İstiyorum" Şarkı Listesi

Kim Özler
Söz: Hakkı Yalçın Beste: Hakkı Yalçın & Emirkan
Yüreğim
Söz & Beste: Emirkan
O Kim Oluyor
Söz & Beste: Emirkan
Çilekeş
Söz & Beste: Orhan Gencebay
Derbeder
Söz & Beste: Ferdi Tayfur
Aşkı Paylaşmak İstiyorum
Söz & Beste: Hakan Altun
Aşk Ordusu
Söz & Beste: Murat Güneş
Can Bildim
Söz: İlker Kahraman Beste: Bülent Özdemir & İlker Kahraman
İhanet
Söz: Ercan Saatçi & Emirkan Beste: Emirkan
Aslan Gibi
Söz: Sıla Gençoğlu Beste: Sezen Aksu
Derbeder (Remix)
Söz & Beste: Ferdi Tayfur