Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Ebru Yaşar ve 4Yüz
12 Ocak 2009 Pazartesi - 15:39 GMT
Ebru Yaşar

"Seviyorum Seni" adlı albümüyle uzun bir sürenin ardından yeniden sevenlerine merhaba diyen Ebru Yaşar artık Avrupa Müzik sanatçısı. Son albümünde, her zaman albümleri çok satan İsmail YK'nın desteğini almayı başaran sanatçı, aynı zamanda İsmail YK ile "Seviyorum Seni" adlı çıkış şarkısında düet yaptı. Söz ve müziği İsmail YK'ya ait olan "Seviyorum Seni" adlı şarkı albüme son anda girmiş ve düet yapma fikri de son anda ortaya çıkmış.

Albümün hazırlığı yaklaşık olarak bir buçuk yıl sürmüş. Albümde dikkat çeken bir başka şarkı da "Eğer" adlı şarkı, bu şarkının sözü ve müziği Ersay Üner'e ait. Ayrıca albümde Sinan Akçıl'a ait beş şarkı var. İkinci klip için kararsız olan sanatçı, hareketli bir şarkıya klip çekmeye karar verirse "Eğer" adlı şarkıyı kliplendirecek ama slov bir şarkıyı kliplendirme kararı alırsa "Yalan" adlı Sinan Akçıl şarkısını kliplendirmeyi düşünüyor.

Ebru Yaşar'ın favori şarkısı : Nazan Öncel - Hatırına Sustum
Burcu : Aslan
4 Yüz

4Yüz Grubu, +Enerji adlı albümlerindeki şarkılarına klip çekmeye devam ediyor. Son olarak Sezen Aksu yorumu ile klasikleşen, bestesi Onno Tunç ve sözleri Ülkü Aker'e ait olan "Deli Gönlüm" adlı şarkıyı kliplendirdiler. Uluğ Aydeniz tarafından yeniden düzenlenen "Deli Gönlüm" adlı şarkı, grup üyelerinden İlkay'ın isteğiyle albüme son anda alınmış, sonrasında ise yeni yorum çok beğenilince şarkıyı kliplendirmeye karar vermişler.

Şu günlerde 4Yüz grubunu "Uzay Heparı Sonsuza" adlı albümde "Masum Değiliz" adlı şarkının yorumuyla da dinleyebiliyoruz. "Deli Gönlüm" adlı şarkının klibiyle son albümlerini kapatan grup üyeleri, yeni bir albümün hazırlığına başlamışlar bile. 2009 yılı için çok fazla planlarının ve sürprizlerinin olduğunu söyleyen grup üyeleri, ilk baharda yeni bir projeyle karşımızda olacaklarını açıkladılar.

4 Yüz'ün favori şarkısı : Hadise - Düm Tek Tek
Burçları : Gülnur ve Didem Yengeç, Onur Terazi, İlkay Oğlak