Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Ege Çubukçu ve Alex
05 Ocak 2009 Pazartesi - 08:44 GMT
Ege Çubukçu

"Bir de Baktım" adlı albümü ve aynı ismi taşıyan şarkısıyla çok iyi bir çıkış yakalayan Ege Çubukçu, bu şarkı sayesinde 2009'a iyi bir giriş yapmış oldu. Pamela'nın eşlik ettiği şarkının sözlerini Ege Çubukçu yazmış, müziğini ise Erdem Kınay ile birlikte yapmış. Bu albümle birlikte söz yazma becerisini iyice geliştiren Ege Çubukçu, albümündeki bir çok şarkıya imzasını atmış.

Pamela ile düet yapmasının nedenini, Pamela'nın kendi albümlerinde söylemiş olduğu cover şarkıları başarılı yorumlamış olmasına bağlayan sanatçı, klipte de Pamela ile birlikte oynadıkları için çok mutlu. "Bir de Baktım" adlı şarkıya çekilen klibin senaryosunda "Esaretin Bedeli" adlı filmden etkilendiğini açıklayan Ege Çubukçu, ikinci klipte senaryonun kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı. İkinci klip için Ajda Pekkan ile düet yaptığı "İsyan Etsem" adlı şarkıyı düşünen sanatçı, klipte Ajda Pekkan'ında kendisine eşlik edeceğini söyledi. Bir ay içinde yeni klibini çekmeyi planlayan Ege Çubukçu, ayrıca albümde yer alan "Asit Yağmuru" ve "Sonuna Kadar" adlı şarkıların da ilerleyen zamanlarda kliplenebileceğini ve bu şarkıların albümde dikkat çeken şarkılar olduğunu söyledi.

Ege Çubukçu'nun favori şarkısı : Ajda Pekkan - Haykıracak Nefesim
Burcu : Akrep
Alex

"Alextronika" projesinin devam albümü olan "Depresif Pollyanna" müzik marketlerdeki yerini aldı. Alex, ilk klip şarkısı olarak Tuz Gölü'nde Depresif Pollyanna'yı kliplendirdi. Özellikle kulüplerde çok çalınan bu şarkı yakında daha çok fark edilecek gibi görünüyor.

Bu şarkıyı karamsar ve kötü bir anında yazan Alex, ortaya böyle bir söz çıkardığı için çok mutlu. Elektronik bir şarkı olan "Depresif Pollyanna"ya saksafon ayrı bir renk katmış. İkinci klip için "Aşk Tazesi" adlı şarkıyı kliplendirecek olan sanatçı, 14 Şubat'ta bu şarkıya çekeceği kliple ekranlarda olacak. Yaz aylarında akustik bir albüm çıkartmayı planlayan Alex, "Depresif Pollyanna" ve "Aşk Tazesi" adlı şarkılarının da akustik versiyonlarının bu albümde olacağını açıkladı.

Alex'in favori şarkısı : Ayla Dikmen - Anlamazdın
Burcu : Yay