Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Sevda ve Pinhani
29 Aralık 2008 Pazartesi - 02:28 GMT
Sevda

"İçime İşlerken" adlı şarkısıyla yıllar sonra çok iyi bir çıkış yakalayan Sevda, başarısını şu günlerde "Annem Gibi" adlı şarkısıyla sürdürüyor. Önce Özcan Deniz'in yorumlamış olduğu bu şarkıyı, şarkının söz yazarı ve bestecisi Halil Koçak'ın isteği üzerine yeniden yorumlayan Sevda, şarkının kendisi okuduktan sonra fark edilmiş olmasından dolayı da oldukça memnun.

Sevda, "Annem Gibi" diğer adıyla "Eyvallah" adlı şarkının sanki kendi hayatını anlattığını, şarkıyı her söylediğinde gözyaşlarını tutamadığını söylüyor. Ekranlarda şarkının klibini "Doktorlar" dizisinin görüntüleriyle birlikte izliyoruz. Yakında "Kış" adlı şarkısını kliplendirmeye hazırlanan sanatçıyı yeni klibiyle ekranlarda bir ay içinde izleyebileceğiz.

Sevda'nın favori şarkısı : Kutsi - İlan-ı Aşk
Burcu : Yengeç
Pinhani

Şu günlerde Pinhani grubunu ekranlarda "Dursana Dünya" adlı klipleriyle izliyoruz. Animasyon klip modasına uyan grubun Stop Motion olarak çekilen klipleri son derece eğlenceli ve izlenmeye değer bir klip. Aslında "Dursana Dünya" adlı bu şarkı 2002 yılında yapılmış ama düzenlemesi beğenilmeyerek ilk albümden son anda çıkarılmış, ikinci albümlerinde şarkı yeniden hazırlanarak hayat bulmuş.

Yeni yılla birlikte "Ne Güzel Güldün" adlı şarkılarına çekilen kliple de ekranlarda izleyeceğimiz Pinhani grubu, bu şarkı için "Kavak Yelleri" adlı dizinin görüntülerinden ve kendi görüntülerinden oluşan bir klip hazırladı. Dördüncü klip olarak da "Düğün" adlı şarkıyı kliplendirmeyi planlayan Pinhani grubunu 2009 yılında da bol bol dinleyeceğiz.

Pinhani'nin favori şakısı : Levent Yüksel - Bu Gece Son
Burcu : Solist Sinan Kaynakçı Oğlak