Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Murat Dalkılıç ve Ebru Polat
22 Aralık 2008 Pazartesi - 13:34 GMT
Murat Dalkılıç

"Kasaba" adlı şarkısıyla çok güzel bir çıkış yakalayan Murat Dalkılıç on yedi yaşından beri bir çok kulüpte sahne alıyor. Gece hayatına aşina olan sanatçı single çıkartmak için uzun bir süre beklemiş. Sonunda doğru zamanı ve doğru şarkıyı yakalayan Murat Dalkılıç, yakaladığı başarıdan dolayı çok mutlu.

Çok beğenilen ve Murat Dalkılıç'ın tanınmasını sağlayan “Kasaba” adlı şarkının sözleri Soner Sarıkabadayı'ya ait. Single albümünde dört şarkı yer alıyor, bu şarkılardan biri cover bir Mustafa Sandal şarkısı olan "Bize Gidelim Beyler" adlı şarkı. Söz ve beste de yapan sanatçının albümünde "Sensiz Olmaz" isminde bir şarkısı var. Şu günlerde yoğun bir şekilde yeni albümü için hazırlık yapan sanatçı, Mayıs ayında yeni albümünü çıkartmayı planlıyor.

"Kasaba" adlı şarkısının klibinde Murat Dalkılıç'ı ve Murat Boz'u bir arada izliyoruz, hatta klibin sonunda Murat Boz Murat Dalkılıç'ı boğmaya çalışıyor. Murat Dalkılıç'a, "neden klibin sonunda Murat Boz seni boğmaya çalışıyor" diye sorduğumda, "Murat Boz Kasaba adlı şarkımı çok beğendi ve bu şarkıyı nasıl ben değil de sen okursun diye kıskançlıktan beni boğmaya çalıştı" dedi. Espriyle karışık verilen bu cevapta doğruluk payı var bence, çünkü "Kasaba" gerçekten çok güzel bir şarkı ve şarkı listelerde yükselmeye devam ediyor...

Murat Dalkılıç'ın favori şarkısı : Ziynet Sali - Herkes Evine
Burcu : Aslan
Ebru Polat

Şu günlerde dikkat çeken yeni isimlerden biri de Ebru Polat. Sezen Aksu'dan aldığı "Çok Geç" adlı şarkı ile ekranlarda izlediğimiz Ebru Polat, Sezen Aksu desteğini sesinin güzelliğine borçlu olduğunu söyledi. Sezen Aksu'dan aynı zamanda "Seni Yerler" adlı şarkıyı da almayı başaran Ebru Polat, cover modasına uyanlardan. Farklı bir şekilde yorumladığı "Seni Yerler" ile dikkat çeken şarkıcı, yeni yorumunun çok sevildiğini ve iki hafta içinde bu şarkıya klip çekileceğini açıkladı. Çok iddialı bir kliple kamera önüne geçecek olan sanatçı, klibin ses getireceğini söyledi. Çocukluğundan beri müzikle uğraşan Ebru Polat, maxi albümü için çok emek harcamış ve emeğinin karşılığını almayı planlıyor.

Ebru Polat'ın favori şarkısı : Ayla Dikmen - Anlamazdın
Burcu : Yengeç