Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Yaşar ve Lara
08 Aralık 2008 Pazartesi - 10:41 GMT
Yaşar

Yaşar'ın eski şarkılarından oluşan "Dem" adlı akustik albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. En sevilen Yaşar şarkılarını dinleyebileceğiniz bu albümden ilk klip "Cezayir Menekşesi" adlı şarkıya geldi. Sözü ve müziği Yaşar'a ait olan bu şarkı 1992 yılında yazılmış ve sözleri tamamen yaşanmış bir aşk hikayesini anlatıyor.

Son derece hızlı hareket eden Yaşar, bu albümden üç şarkıya daha klip çekmiş, yakında peş peşe bu yeni klipleri de ekranlarda izleyeceğiz. "Dem" albümünden kliplenen diğer üç şarkı; "Masal", "Gel Benimle" ve "Esirinim". Hangi şarkıya daha fazla ilgi olursa, önce o şarkının klibi yayınlanacak. Eski şarkılarıyla yeniden gündemde olan Yaşar, aynı zamanda yeni albüm hazırlığına da başlamış durumda. Sürekli üreten sanatçı, yaklaşık bir sene içinde yeni şarkılarından oluşacak bir albüm çıkartmayı planlıyor.

Yaşar'ın favori şarkısı: Feridun Düzağaç - Çok Aşık
Burcu: Koç
Lara

Son albümüyle, şarkılarına hiç klip çekilmediği halde büyük başarı yakalayan Lara yapılan iyi bir işin promosyon tam olarak yapılamasa bile mutlaka fark edileceğini söylüyor. Lara'nın müzik şirketi sektördeki sıkıntılar yüzünden klip çekmeme kararı almış ama Lara albümü sattığı için, aynı zamanda sürekli ekstraya gittiği için durumdan şikayetçi değil ve müzik şirketini değiştirmeyi düşünmüyor.

Görselliğin çok da önemli olmadığını düşünen sanatçı, radyoların gücünün ekrandan daha fazla olduğunu düşünüyor. Özellikle şu günlerde, “Sana Güvenmiyorum” adlı yıllar önce Nilüfer Örer'in söylemiş olduğu şarkıyla gündemde olan sanatçı eğer gerçekleştirebilirse özellikle "İhanetin Bekçisi" adlı şarkısının kliplenmesini çok istiyor. Albümüne çok güvenen Lara, ilerleyen günlerde "Senin Eserin" adlı şarkısının da öne çıkacağını düşünüyor.

Lara'nın favori şarkısı: Ferhat Göçer - Cennet
Burcu: Balık