Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Ziynet Sali ve Öykü&Berk
17 Kasım 2008 Pazartesi - 15:22 GMT
Ziynet Sali

"Herkes Evine" adlı yeni albümüyle başarılı bir çıkış yakalayan Ziynet Sali, bu albümü bir senede oluşturmuş. Albümde, "Herkes Evine" de dahil olmak üzere beş şarkı Sinan Akçıl'a ait. Sezen Aksu'ya ait olan "Beş Çayı" adlı şarkı albümde dikkat çeken şarkılardan biri. Yıllar önce Sezen Aksu'nun söylemiş olduğu Şanar Yurdatapan'a ait olan "Olmaz Olsun" adlı cover şarkı da albüme renk katmış, Ziynet Sali bu şarkıyı sahnesinde severek okuduğu için albüme de koymak istemiş.

Albümün aranjörü ise Erhan Bayrak. Bir hafta içinde yeni albümü Yunanistan'da da çıkacak olan sanatçı çok heyecanlı, albümde "İstanbul İstanbul Olalı", "Beş Çayı" ve "Herkes Evine" adlı şarkıları Yunanca okumuş sanatçı. Yeni imajıyla Jennifer Lopez'e benzetilen Ziynet Sali, bu durumdan oldukça memnun. Eskiden beri saçını topuz yaptığını ve halka küpeler taktığını söyleyen sanatçı, özellikle benzemek için uğraşmadığını, benzerliğin doğal geliştiğini söyledi. Eskiden abartılı saç ve makyajla sahneye çıkan sanatçı, artık doğallıktan yana ve bu albümle yeniden doğduğunu düşünüyor.

Ziynet Sali'nin favori şarkısı : Rafet El Roman - Aşk-ı Virane
Burcu : Boğa
Öykü Berk

Plak şirketini değiştiren Öykü ve Berk, "Kısmet" adlı ilk albümlerine "Aman Geze Geze" adlı şarkıyı ekleyerek yeniden müzik marketlerdeki yerlerini aldılar. Anonim türkü ve uzun havadan oluşan "Aman Geze Geze" adlı şarkının müziği Berk'e ait. Bu şarkıyı ritmi yükselterek ve çok eğlenceli bir şekilde okumak istemişler, bu şarkıyı yaparken çok eğlenen Öykü ve Berk ortaya çıkan işten çok memnun.

Şaşırtmayı seven kardeşler, yeni albümleri için çalışmaya çoktan başlamışlar bile. "Evlerinin Önü Boyalı Direk" ile yeni bir tarzı ortaya koyan ve müzik dünyasına bomba gibi düşen ikili, yeni albümleriyle de şaşırtmak istiyor. En geç bir sene içinde yeni albümlerini çıkartmak isteyen ikili, çok ince eleyerek bir repertuar oluşturacak. Ayrıca yakında "Kısmet" adlı albümlerinde yer alan "Kara Lahana" ile yeniden ekranlarda olacaklar.

Öykü ve Berk'in favori şarkısı : Nilüfer - Yolcu Yolunda Gerek
Burçları : Aslan