Menü
Röportaj : Doa: "MTV'ye kırgınım..."
09 Kasım 2008 Pazar - 01:29 GMT
Doa

Doa, MTV Müzik Ödülleri'nde R&B kategorisinde kendisine yer verilmediği için kırgın olduğunu söyledi. Ceza ile düet yaptığı "Müziğin Doa”sı ile dikkatleri çeken Doa, MTV Müzik ödüllerinde olmamasıyla ilgili "Açıkçası çok üzüldüm. MTV, yarışmaya katılan sanatçıları türlere ayırmış. Hadise'yi de pop kategorisi dolu olduğu için R&B diye bir kategori açıp oraya koymuşlar. Benim bu kategoride olmamam MTV'nin kararıdır. Kırgınım."

"Müziğin Doa"sı şarkısında Ceza ile düet yaparak iyi bir çıkış yakalayan Doa, Trendy dergisine konuştu. Genç şarkıcı MTV Müzik Ödülleri'nde R&B kategorisinde yer almadığı için kırgın olduğunu söyledi.

Doa albüm çıkarmadan önce ne yapıyordu?

- İstanbul'a gidip geliyordum, okulum vardı. Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Bilimleri Bölümü'nden mezun oldum.

Müziğe ilgin nasıl başladı?

- İlkokul 5'te piyano dersleri almaya başladım. Lise döneminde blues tarzı müziğe yoğunlaştım ve artık müzikten başka bir şey yapamayacağıma karar verdim. R&B'yi ilk olarak ortaokulda dinlemeye başladım. Mariah Carey gibi şarkıcıları dinliyordum. Vokallerimi kasetten kasete kayıt yapıyor, anneme dinletiyordum. Her zaman isteğim uluslararası bir şarkıcı olmaktı.

İsmindeki 'ğ'yi çıkarma nedenin nedir?

- Albüm çıkarmadan önce İzmir'de yaşıyordum. Lisedeyken de grafitti yapardım. Grafitti yaparken Doğa'yı sokaklara ğ'siz yazardım. Arkadaşlarım bile beni telefonlarına Doa diye kaydediyorlardı. Oradan kalan bir şey.

R&B'de kendine rakip gördüğün biri var mı?

- Hayır yok. Şu an tekim. Keşke olsa, düet bile yaparım.

MTV Müzik Ödülleri yarışmasında senin ismini neden göremedik?

- Açıkçası üzüldüm. Hem de çok. MTV yarışmaya katılan sanatçıları türlere ayırmış. Hadise'yi pop kategorisi dolu olduğu için R&B diye bir kategori açıp oraya koymuşlar. Hande Yener'i de pop müzik kategorisine koymuşlar. Oysa ki Hande Yener elektro müzik yapıyor. O da buna üzülmüştür. Üstelik ben MTV'nin sanatçısıydım. Bana haber bile verilmedi, kırgınım. Biz de internetten gördük.

Önümüzdeki günlerdeki projelerin neler?

- Yakında vizyona girecek olan bir filmde Ceza ile birlikte bir klipte görüntülerim yer alacak. O filme başka bir rap'çi ile birlikte bir parça yapacağım. Ayrıca bir dizide "Son Şarkı" adlı şarkım yer alacak ve dizideki görüntülerle bir klip yapılacak. Onun dışında konserler başlayacak.

Oyunculuk yapmayı düşünüyor musun?

- Çok istiyorum ama şu an değil. Çünkü eğitimini almam gerekiyor. Eğitimini de alacağım.

Röportaj: Nalan Çolak