Menü
Müzik Haberleri : Hande Yener Avrupa Müzik'te!
06 Kasım 2008 Perşembe - 11:17 GMT
Hande Yener

Yaptığı albümler ve hit şarkılarla milyonların sevgilisi olan ve sayısız ödüllerle yıllardır Türk Pop Müziğinin en başarılı bayan pop sanatçısı unvanını koruyan Hande Yener Avrupa Müzik'te...

Hande Yener, Avrupa Müzik'i tercih etmesinin nedenini söyle açıkladı;

"Avrupa Müzik'in yaptığı çalışmaları yıllardır takip ediyordum. Kendileri ile başka şirketlerde olmama rağmen dostluğumda vardı. Daha önceki plak şirketimden ayrıldıktan sonra birçok müzik yapımcısından teklifler almama rağmen müzik sektörünün değişen koşullarını ve sürekli yenilenen teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yatırımlarını geleceği görerek yapan ve Türk müzik sektöründe sanatçılara yeni mecralar açan Avrupa Müzik'in teklifine evet dedim. Kendileri ile yeni albümlerim için anlaşmaya vardık dün itibari ile artık Avrupa Müzik ile çalışmalarıma ve üretmeye devam edeceğim.

Beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her albümümde farklı heyecanlar yaşatan ve doğru yaptığım hissini veren dinleyicilerime çok yakında çıkacak yepyeni albümümün de müjdesini buradan vermek istiyorum.

Müzik sektöründe benimle aynı frekansta olan Avrupa Müzik ile birlikte daha başarılı işlere imza atacağımızı düşünüyorum ve hepimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Avrupa Müzik Genel Müdürü Cengiz Erdem ise yeni transferleri Hande Yener konusunda şunları söyledi: "Hande Yener yıllardır çalışmak istediğim ve çok başarılı bulduğum Türkiye'nin en iyilerindendir. Son zamanlarda kendi ürettiği şarkılarla da milyonları coşturan ve kendini sürekli yenileyen Hande Yener'le durağan döneminde olan moralsiz müzik sektöründe yeni heyecanlar yaratacağımızı ve teknolojik gelişmelerden de yararlanarak büyük açılımlar yaratacağımızı düşünüyorum. Kısacası Hande Yener gücümüze güç katacaktır kendisine hoş geldin diyorum.

Avrupa Müzik çatısı altındaki Teoman, Yalın, Nazan Öncel, Kibariye, Muazzez Ersoy ve İsmail YK gibi tüm sanatçıların hepsinin en belirgin ortak özelliği yaptıkları her çalışmayla zirvede yer edinmeleri ve hepsinin kendi tarzlarında müzik dünyasının starları olmalarıdır.

Avrupa Müzik'e bağlı sanatçılardan Teoman, Yalın, Nazan Öncel, Kibariye, Muazzez Ersoy ve İsmail YK son 5 yıldır en çok albüm satanlar listesinde hep ilk sırada yer aldılar. Avrupa Müzik, bu güne kadar albüm satışlarında elde edilen başarılarından dolayı MÜ- YAP Müzik endüstri Ödüllerinde 6 adet 'Diamond', 2 adet 'Platin', 8 adet 'Altın', ve 6 adet 'dijital' ödül gibi 50'den fazla ödül kazanarak tam bir ödül koleksiyoncusu oldu. Avrupa Müzik aynı zamanda Kral Tv, Power Türk tv, Altın Kelebek, Magazin Gazetecileri Derneği ve Avea Dijital Müzik Ödüllerinden pek çok ödül kazandı.