Menü
Yeni Klip : Murat Evgin ve Pelin Batu "Mektup" klibinde buluştu!
24 Ekim 2008 Cuma - 21:43 GMT
Murat Evgin

Genç sanatçı Murat Evgin "Bambaşka Bir Şehir" albümünün üçüncü klibini "Mektup" şarkısına çekti. Murat Evgin ve ilk kez bir klipte rol almayı kabul eden Pelin Batu 50'li yılların kıyafetleriyle kamera karşısına geçti. Eski filmlerin saf ve yalın hikayelerini andıran klipte Pelin ve Murat postanede çarpışarak tanışan iki aşığı canlandırdı. Sabah 9'da Sirkeci'deki PTT binasının dışında turistlerin meraklı bakışlarıyla başlayan çekimler 20 saat sürdü ve ertesi sabah 5'te bitti.

Murat Evgin

Klip TV kanallarından önce www.muratevgin.com' da yayına girdi.

16 mm çekilen klipte Pelin Batu ve Murat Evgin'in yanısıra PTT çalışanlarından oluşan 20 kişilik figüran ekibi klipte rol aldı. "Kutsal Damacana" filminin görüntü yönetmeni Varol Şahin'in yönettiği klibin animasyon çalışmalarını "GORA" ve "Beynelmilel" filmlerindeki animasyonlarıyla tanınan Arda Kutlu üstlendi.Mektup klibi Türkiye'de çekilen en büyük bütçeli kliplerden biri olurken ilk kez bir klipte bu denli kapsamlı bir animasyon çalışması yapıldı. Animasyonla yüzlerce mektup Murat Evgin'in etrafında dönüyor.

Marmara Üniversitesi Radyo - TV - Sinema mezunu olan Murat Evgin konuyla ilgili "Daha önce sinemamızın dev ismi Hülya Koçyiğit ile, geliri Mehmetçik Vakfı'na bırakılan "Şehit" şarkısının klibi için kamera karşısına geçmiştik, sinemamızın genç ve önemli oyuncularından Pelin Batu'nun da ilk kez benim klibimi tercih etmesi beni çok mutlu etti." dedi.