Menü
Yeni Albüm : Haluk Levent "Akşam Üstü"
07 Ekim 2006 Cumartesi - 22:20 GMT
Haluk Levent

İki yıllık bir aradan sonra Haluk Levent yepyeni şarkılarla, yeni bir solukla yeniden dinleyicilerinin karşısına çıktı. İlk Haluk Levent albümünden bu güne tam 13 yıl geçti. 20 yıllık müzikal birikimiyle hayatın bazen kırılgan, bazen asi, bazen hüzünlü bazen de coşkulu anlarını anlatıyor bize Haluk Levent. Sanatçı yaklaşık 20 yıllık müzikal birikiminin getirdiği olgunlukla, her notada yeni bir hayata başlamanın tazeliğini harmanlamış bu albümde...

Eylülde terk edilmiş küçük bir insanı anlatan AKŞAMÜSTÜ,
Yalnız şehir İstanbul'a yazılmış HAZRETİ YUŞA TEPESİ,
İsimsiz bir kadının kısık sesli hüznü ELFİDA,
Aşkın en isyankar hallerinin resmi TUT Kİ ÇILDIRDIM,
Kıbrıs'ın acı-tatlı öyküsü VAPURUM,
Kazım Koyuncu'nun anısına EFLATUN,
Modern toplumun örtemediği ayıbı TÖRE,
Albümün lokomotif şarkılarından sadece bir kaçı...

Haluk Levent

Bu albümün bir diğer özelliği, 6 yıllık bir aradan sonra Serdar Öztop'un albüm çalışmalarına katılmış olması. Serdar Öztop'un yanı sıra albümdeki şarkıların bir kısmında da uzun zamandır Haluk Levent ile beraber çalışan Arbak Refik Dal, Burak Kulaksızoğlu, Göktuğ Şenkal yer alıyor. Rock müzikte kullanılan alışılagelmiş enstrümanlarının yanı sıra Türk müziğine has bazı özel sesleri de albümde duyabiliriz.

Mod Müzik Yapım'dan çıkan bu yeni albüm ile sanatçı, yeni ufukların yamaçlarında dolaşan müzikal arayışlarını dinleyicileri ile paylaşıyor. Bu hafta müzik marketlerde yerini alan olan albüm, iki yıl aradan sonra Haluk Levent'i özleyen hayranlarıyla buluşturuyor. Sanatçının web sayfasına halukweb.com adresinden ulaşabilir, şarkıları çevrimiçi dinleyebilir ve albüm hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.