Menü
Röportaj : "En tuhaf insanın bile bir fanı var!"
04 Eylül 2008 Perşembe - 17:14 GMT
Hande Yener

Yeni albümü "Hipnoz" ile elektronik müzikteki kararlılığını gözler önüne seren Hande Yener: "Hedefim geniş kitlelere seslenmek. En tuhaf insanın bile bir fanı olan bu dünyada, 100 bin kişiye ulaşmak kolay!" dedi... Hande Yener, müziğe adım attığı ilk gençlik yıllarını ve içindeki müzik aşkını Rolling Stone dergisine anlattı:

* Annemle babam boşandığında 15 yaşındaydım. O zamanlar bundan çok etkilendim. İyice asileştim. Sert müzikler dinlemeye başladım. Şimdi birçoğunu hatırlamıyorum.

* Punk gruplarının saçlarının, giysilerinin etkisinde kalırdım. O sertlik hoşuma gidiyordu. Ellerimde ojeler, kısa tırnaklar, ters cevaplar, aileye karşı asileşmeler! Ayrıldılar diye kızgındım.

* 17 yaşında aşık olup evlendim. Ailemle aram gergindi ve müzik adına bir şey yapamıyordum. Evlilik bir çözüm gibi gelmişti. 18'ime gelmeden çocuğum oldu. İşte tam o sırada Sezen Aksu'yla tanıştım.

* Sezen Aksu'yla çalışmaya başladığımda bir robot gibiydim. Detone olmuyordum, ton alabiliyordum. Kesinlikle törpülenmesi gereken bir şey vardı ama yeteneğim olduğunu söylediler.

* Benim için hiçbir zaman maddi kaygım olmadı. Çok komik paralarla barlarda çıktığım da oldu. Altımda hiç ısınmayan bir araba vardı ama mutluydum. Çünkü her gün çıkıp orkestra arkadaşlarımla prova yapıyordum. Çıktığım kulüp gün geçtikce dolmaya başlıyordu...

* Ben müziğe çok geç başladım. O zaman bulduğum ekip Türkçe Pop'ta yeni bir şeyler yapabildiğim bir ekipti.

* İlk albümüm çıktığı gün çok ağlamıştım. Kendime "Sen ne yapıyorsun?" dediğim anlardan biriydi. Yine de 17 yaşındaki beklentimi gerçekleştirebildiğim için gerçekten çok mutluyum.

* 100 bin kişilik bir kitleye oynamak kolay zaten. Onu bir şekilde bulursunuz. En tuhaf insanın bile bir fanı var şu dünyada. Amacım büyük kitleleri kendi müziğime taşımaktı.

* Ayşe Hatun Önal'ın yaptığı elektronikle benimki çok farklı. Ben sektörde kimseyi sevmediğim için herkes de "Biz Ayşe'yi dinliyoruz" der. Önemli değil, ben topluma bakıyorum. Hani Ayşe? Konseri var mı bilmiyorum. Ben daha çok icraatlarla ilgileniyorum.

* Müzikteki başarıyı canlı görmemiz gerekiyor. Keşke diğer işler olacağına yüz tane Ayşe gibi iş çıksa.