Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Rafet El Roman ve Emrah
01 Eylül 2008 Pazartesi - 01:44 GMT
Rafet El Roman

"Bir Roman Gibi" adlı yeni albümünü iki yılda hazırlayan Rafet El Roman, albümüne olan ilgiden çok memnun. Çıkış şarkısı olarak "Sevdim Ama Sonu Yoktu" adlı şarkıyı belirleyen sanatçı, "Aşk-ı Virane"ye gelen yoğun istek üzerine acil bir klip çekti. Yönetmenliğini kendisinin yaptığı klipte, kamera karşısına Aşk-ı Virane'de düet yaptığı hayranı Yusuf Güney'le geçti...

Bu hafta ekranlarda izlemeye başlayacağımız klipte, derin bir aşk hikayesi anlatılacak. Klibin, şarkının önüne geçmesini istemeyen Rafet El Roman, "İki insanın çok güzel yorumladığı bir klip izleyeceksiniz" dedi. Sanatçıya yeni klibinde eşlik edecek olan Yusuf Güney Londra yaşıyor, Rafet El Roman'la bir konserinde üç sene önce tanışmışlar. Rafet El Roman, Yusuf Güney'i çok yetenekli bulduğu için "Aşk-ı Virane" adlı şarkısını albüme almış ve sesi de güzel olduğu için birlikte düet yapmış. Yusuf Güney'e destek olmaya devam edecek olan Rafet El Roman, şu günlerde bu yeni isme albüm hazırlığında.

Sürekli şarkı üreten Yusuf Güney'in bilmediğimiz yaklaşık yirmi şarkısı varmış. Rafet El Roman, müziğe yeni başladığı zamanlarda albüm yapmak için çok uğraşmış, çok büyük zorluklar çekmiş, bu yüzden gerçekten yeteneği olan insanlara yardım etmekten büyük keyif alıyor...

Rafet El Roman'ın favori şarkısı : Ajda Pekkan - Aynen Öyle
Burcu : Başak
Emrah

"Yelpaze" adlı albümüyle tarzını iyice değiştiren ve müzik camiasını şaşırtan Emrah, her albümünde yenilikçi olduğunu ve bu yüzden 21. albümünü çıkarabildiğini söyledi. Emrah, "eğer hep aynı kalsaydım, müziği takip etmeseydim ve kendimi değişime açık tutmasaydım bu denli başarılı olamaz ve bu kadar çok albüm yapamazdım" dedi.

Son albümünde R&B müziği de denemiş, arabesk şarkılara da yer vermiş Emrah, çeşitli tarzlardan oluşmuş bir albüm olmuş "Yelpaze". Eleştirilmekten de keyif aldığını söyleyen Emrah, "ne kadar çok eleştirilirsem o kadar doğru yoldayım" diyerek hem olumlu hem de olumsuz eleştirilere açık olduğunu söylüyor.

Albümünün çıkış şarkısı olan "Ruhundayım" adlı şarkının söz ve müziği genç bir yetenek olan Emre Bayar'e ait. Kendini tekrar etmeyi sevmeyen Emrah, kendisindeki tarz değişiminin 90'lı yıllarda söylemiş olduğu "Haydi Şimdi Gel" adlı şarkısıyla başladığını, "Yelpaze" adlı albümünün en içine sinen albümü olduğunu söyledi. Albümünü, "hüznün ritimle buluştuğu nokta” olarak tanımlayan Emrah, değişimin devam edeceğini söyledi. Yeni klip şarkısı için kararsız olan Emrah, "Ruhundayım" adlı şarkısının klibinde olduğu gibi, ikinci klibini de kendisi yönetecek. Albümde özellikle "Hani Nerde", "Gittiğin Günden Beri", "Seni Seviyorum" ve "Aşkın Muamma" adlı şarkılara yoğun istek geldiğini, büyük ihtimalle bu şarkılardan birine yeni klibin geleceğini söyledi.

Emrah'ın favori şarkısı : Sertab Erener - Vur Yüreğim
Burcu : Oğlak