Menü
Yeni Albüm : Emre Aydın "Afili Yalnızlık"
28 Eylül 2006 Perşembe - 22:54 GMT
Emre Aydın

Emre Aydın, yeni albüm hazırlıklarını tamamladı. "Afili Yalnızlık" adını taşıyan albüm, daha önce Gripin, maNga ve Vega gibi önemli ortak projelerde birlikte çalışan SONY BMG ve GRGDN işbirliğiyle yayınlanıyor. Albümün prodüktörü Haluk Kurosman. Albümle aynı adı taşıyan ve oldukça dikkat çekeceği düşünülen ilk klibin yönetmenliğini, daha önce Amerika'da bir çok ünlü grubun klibinde ve reklam çalışmalarında görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak imzası bulunan "Yon Thomas" üstlendi.

2002 yılında Emre Aydın ve Onur Ela adındaki 2 Antalya'lı gençten kurulan 6. Cadde, "Sing your Song" isimli yarışmaya katılır ve 1574 adayı geride bırakarak "Dönersen" isimli şarkı ile birinci olur. Aynı yarışmada maNga 2. olurken, Kafein de 3. sırayı alacaktır. 6. Cadde ertesi yıl Haluk Kurosman prodüktörlüğünde ilk albümlerini yayınlar ve alternatif müzik takipçilerinin büyük beğenisini kazanır.

Onur Ela'nın profesyonel müzik hayatını bırakma kararı alıp gruptan ayrılması ve 6.Cadde'nin dağılmasıyla birlikte, yoluna tek başına devam eden Emre Aydın, yeni albüm hazırlıklarını tamamladı. "Afili Yalnızlık" adını taşıyan albüm, daha önce Gripin, maNga ve Vega gibi önemli ortak projelerde birlikte çalışan SONY BMG ve GRGDN işbirliğiyle yayınlanıyor. Albümün prodüktörü Haluk Kurosman.

"Afili Yalnızlık" isimli albümde, şarkıların tamamına yakını Emre Aydın'a ait. 6.Cadde albümünde yer alan ve 6.Cadde hayranları tarafından çok sevilerek dinlenen, hala daha popülerliğini koruyan "Git" isimli şarkıyı da bu albüme dahil eden Emre Aydın, aynı zamanda bir zamanlar Umay Umay'dan dinlediğimiz, söz ve müziği Barlas Erinç'e ait "Hareket Vakti"ni de kendine özgü yorumuyla seslendiriyor.

Albümle aynı adı taşıyan ve oldukça dikkat çekeceği düşünülen ilk klibin yönetmenliğini, daha önce Amerika'da bir çok ünlü grubun klibinde ve reklam çalışmalarında görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak imzası bulunan "Yon Thomas" üstlendi. Ünlü oyuncu Şebnem Dönmez'in kendi kendisine aşık bir kadını başarıyla canlandırdığı video, müzik kanallarında yerini aldı...