Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Sevda ve Tan
17 Ağustos 2008 Pazar - 22:42 GMT
Sevda

"İçime İşlerken" adlı şarkıyla çok sevilen Sevda, uzun bir süreden sonra bu şarkıyla müziğe iyi bir dönüş yapmış oldu. "İçime İşlerken" adlı şarkının sözü ve müziği "İkili Delilik" adlı şarkının bestecisi, genç yetenek Halil Koçak'a ait. Albümde, Halil Koçak'a ait toplam yedi şarkı var ve yakında ikinci klip de bir Halil Koçak şarkısı olan "Annem Gibi" adlı şarkıya çekilecek.

Bu şarkıya da en az "İçime İşlerken" kadar güvenen Sevda, şarkının sözlerinin insanları derinden etkileyeceğini söyledi. Albümünün çıkış tarihinin yaz aylarına denk gelmesi ve promosyonun tam yapılamaması nedeniyle yeteri kadar fark edilmediğini düşünen Sevda, yeni sezonla birlikte albümünün daha fazla dikkat çekeceğini söylüyor. Yinede, dönemin aksiliklerine rağmen albümünün satışından oldukça memnun olan Sevda, albüm satışının bir çok sanatçıyı geçmesinden dolayı oldukça memnun.

Sevda'nın favori şarkısı : Kutsi - Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim
Burcu : Yengeç
Tan

Yıllar önce Ferdi Tayfur'un seslendirdiği "Yıldızlar da Kayar" adlı şarkısıyla yeniden çıkış yakalayan Tan, bu şarkıyı bir gün bir meyhanede dinlemiş ve çok etkilenmiş. Eski şarkıları çok seven Tan, önce bu şarkıyı repertuarına almış ve sahnede söylemiş, ilgi büyük olunca da bu şarkıyı bir albümle dinleyicilerine ulaştırmak istemiş. Albümün hazırlık aşamasında, arabesk bir şarkı olduğu için bu şarkıyı söyledikten sonra nasıl bir tepki alacağıyla ilgili tedirgin olan sanatçı, şu anda sonuçtan çok memnun.

Duygusal şarkıları kendisine daha yakın bulan sanatçı, "söylediğim hızlı şarkılarda bile mutlaka bir duygusallık ve hüzün vardır" diyor. Eylül ayının başında ikinci klibi çekilecek olan Tan, kamera karşısına İzel'le geçmeye hazırlanıyor. Albümünde, "Söyleme" adlı şarkıda İzel'le düet yapan sanatçı bu şarkısının da sevileceğine şimdiden çok emin. Ramazan ayında ekranlarda olacak olan klipte öyle sahneler olacakmış ki, klibi izlerken baya üzülecek ve hüzünlenecekmişiz. İlk kez bir albümünde düet yapan sanatçı, İzel'e bu şarkıda kendisine eşlik ettiği için sürekli teşekkür ediyormuş.

Tan'ın favori şarkısı : Sultana - Dibidik
Burcu : Akrep