Menü
Yeni Albüm : Ulaş Kurtuluş "Ege Havası"
05 Haziran 2008 Perşembe - 15:51 GMT
Ulaş Kurtuluş

Sanatçı gerek yaşamındaki ; gerekse müzik kariyerindeki, önemi ve güzellikleri sonsuz olan Ege'nin güzel türküleri ve zeybeklerini ilk solo albümü olan "EGE HAVASI"nda siz müzik severlerle paylaşıyor. Müzik yönetmenliğini ve ezgi düzenlemelerini de kendisi yapan sanatçı; Ege Müzik kültüründeki "zeybek, kıvrak zeybek, gurbet havası, teke havası, oturak havaları" gibi müzik formlarıyla sizleri buluşturuyor...

Düzenlemelerinde ayrıca Ege'nin iki yakasındaki Türk ve Yunan halk müziği ögelerini de ustalıkla kullanan sanatçı, buğulu sesi ve yalın yorumuyla, uzun yıllar dinleyebileceğiniz, arşivlik muhteşem bir dinleti sunuyor.

Albümde sanatçıya herbiri kendi alanında usta sanatçılar; Erdal Erzincan, Cengiz Özkan, Buzuki Orhan Osman, Yurdal Tokcan ile İzmir'li zurna ustası Halil Çokyürekli ve Muammer Ketencoğlu eşlik ediyor.

Bir buçuk yıla yakın sıkı bir çalışmanın ardından "Kız Bahçende Gül Var Mı", "Testi Doldurdum Çaydan", "Ferayi", "Evlerinin Önü Mersin", "Emirim", "Karyolamın Demiri", "Avşar Beyleri", "Sarı Zeybek", Karanfilin Moruna" , Asbab Serdim Sicime", "Havada Turna Sesi Var" gibi birçok türkünün selendirildiği bu albüm İba Yapım ve Ateş Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde!