Menü

Müzik Haberleri

<   11121314151616263646566676869707172   >

Müzik Haberleri : Sezen Aksu'dan "Töre"
Sezen Aksu

Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samancılar gibi ünlü isimlerin rol aldığı; Mardin'in Midyat ilçesinde çekilen ve ATV'de yayınlanan "Sıla" isimli dizi filmi tutkuyla izleyen kişiler arasında Sezen Aksu da yer alıyor. Sanatçı diziden o kadar etkilendi ki, "Töre" adını verdiği bir şarkı yaptı.


Müzik Haberleri : Serdar Ortaç'dan "Mesafe + Plus"
Serdar Ortaç

Serdar Ortaç'ın yeni video klip şarkısı olan "Gitme"nin farklı remix'lerine iki ayrı klip daha hazırlandı. Düzenlemeleri Erdem Kınay ve Erhan Bayrak tarafından yapılan remixlere, Avrupa'da olduğu gibi farklı iki klip daha hazırlandı. Henüz remix single olarak satışa sunulmamış olan bu iki yeni remix'in video klipleri sadece internette.


Müzik Haberleri : Emrah "Best Of" albümünün hazırlıklarını sürdürüyor!
Emrah

Kısa bir süre önce "Adın Ne Senin" isimli maxi single'ını müzik marketlere sunan Emrah, önümüzdeki günlerde yeniden stüdyoya girecek. Bir yandan Ürgüp'te, "Adak" isimli dizi filmin çekimlerini sürdüren Emrah, diğer yandan da İstanbul'da, bir yıldır herkesten gizlice sürdürdüğü, "Best Of" albümünü hazırlıyor.


Müzik Haberleri : Burhan Öçal Paris'te fırtına gibi esti!
Burhan Öcal

Vurmali çalgılar ustası Burhan Öçal ve müzik grubu Paris Bölgesi Sanat Festivali'nde Parislileri büyülediler. Tarihi Le Cirque d'Hiver salonundaki konserlere Parisliler büyük ilgili gösterdi. 1840 yıllında sirk düzenlemek için inşa edilen ve daha sonra Paris'in ünlü bir kültür ve sanat merkezi haline gelen salonda sahne alan Öçal, "İstanbul Geceleri" adını verdiği konserde, Osmanlı müziği, Türk Halk Müziği, Roman ve Trakya müziğinden eserlere yer verdi.


Müzik Haberleri : "Kemanımla Vanessa Mae, Dansımla Beyonce..."
Ayça

DSM Müzik'ten müzik marketlere sunduğu ilk albümü "Yıkılıyo"dan sonra, uzun zamandır müzik piyasasından uzak olan Ayça, yeni albüm çalışmalarına başladı. Farklı tarz ve yorumuyla piyasaya dönecek olan Ayça iddialı konuştu: "Kemanımla Vanessa Mae, dansımla Beyonce olmaya geliyorum."


Müzik Haberleri : "Babam ve Oğlum"un müzikleri büyük yarışta!
Babam ve Oğlum

İzleyiciyi gözyaşlarına boğan gişe rekortmeni film "Babam ve Oğlum"un müzikleri, Avrupa'da yılın en iyi "soundtrack"ine verilen "WSA Discovery 2006" ödülü için aday gösterildi. Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği filmin müziklerini Yunan müzisyen Evanthia Reboutsika hazırladı. Senaryonun Yunancaya çevrilerek müzisyene gönderilmesinin ardından, Reboutsika daha senaryonun tamamını okumadan müziklerini yapma kararı aldı.


Müzik Haberleri : Muazzez Ersoy nostalji albümlerine geri dönüyor!
Muazzez Ersoy

Nostalji kraliçesi Muazzez Ersoy sevenlerinden gelen yoğun isteklere kayıtsız kalamadı ve yeniden nostalji serisine geri dönmeye karar verdi. Gittiği tüm halk konserlerinde ve festivallerde halkın çok yoğun ilgisiyle ve nostalji isteği ile karşılaşan sanatçı 3 albüm sonrası yeniden nostalji albümlerine geri dönüyor...


Müzik Haberleri : Yüksek Sadakat, yeni klibini anketle belirliyor!
Yüksek Sadakat

Bu sene Altın Kelebek ödülüne layık görülerek büyük bir çıkış yakalayan Yüksek Sadakat, "Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer" ve "Kafile" kliplerinin ardından 3. video klibini çekmek üzere hazırlanıyor. Yüksek Sadakat'in resmi web sitesinden yapılacak anketle belirleyeceği video klip için adaylar arasında "İhtimaller Denizi" ve "Döneceksin Diye Söz Ver" yer alıyor.


Müzik Haberleri : Nazan Öncel Avrupa Müzik'te!
Nazan Öncel

Tarkan'ın Sezen Aksu ile barışması üzerine Nazan Öncel, Tarkan'ın sahibi olduğu Hitt Müzik'ten ayrıldı. Bu gelişmelerden dolayı Öncel'in üç aydır raflarda yerini almayı bekleyen "7'n Bitirdin" albümü önümüzdeki günlerde Avrupa Müzik'ten çıkacak.


Müzik Haberleri : Işın Karaca İstiklal Marşı'nın resmi şarkıcısı olma yolunda!
Işın Karaca

Türkiye'nin en güçlü kadın seslerinden biri olan Işın Karaca, İstiklal Marşı'nın resmi şarkıcısı olma yolunda. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Formula 1'in açılışında milli marşımızı seslendiren Işın Karaca, şimdi de İzmir Fuarı'ndan İstiklal Marşı'nı söylemesi için teklif aldı. 27 Ağustos'ta yapılan Formula 1 açılış töreninde İstiklal Marşı'nı okuyarak yarışları başlatan sanatçı 1 Eylül Cuma günü, 75. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışında İstiklal Marşı'nı söyleyecek. Akşam da Lozan Meydanı Kültür Park'ta sahneye çıkacak.


<   11121314151616263646566676869707172   >