Menü

Müzik Haberleri

<   111213141516162636465666768697071   >

Müzik Haberleri : "Aşk ve Hüzün" turneye çıkacak!
Ferhat Göçer

Tenor Ferhat Göçer'in geçtiğimiz aylarda sahnelemeye başladığı "Aşk ve Hüzün" müzikali, her pazartesi akşamı BKM'de perde açmaya devam edecek. Göçer'in bir hayatı, çocukluk günlerinden başlayarak şarkılar ve şiirlerle hikaye gibi anlattığı proje; mart ayından itibaren de Türkiye turnesine çıkacak. Sait Genay'ın yönetmenliğinde sahnelenen "Aşk ve Hüzün" müzikalini; Orhan Veli, Atilla İlhan ve Nazım Hikmet gibi farklı dönem şairlerinin şiirleri süslüyor.


Müzik Haberleri : İşte 2006'nın en çok satan albümleri...
İsmail YK

İsmail YK'nın toplumun her kesiminde büyük tepki gören 'Allah Belanı Versin' adlı şarkısının da yer aldığı "bombabomba.com" adlı albümü 540 binlik satışıyla 2006'nın en çok satanlar listesinde birinci oldu. Serdar Ortaç'ın "Mesafe" adlı albümü 430 binle ikinci, Kenan Doğulu'nun "Festival" albümü ise 285 binlik satışıyla üçüncü sırada yer aldı. İsmail YK, Ortaç'tan rövanşı da aldı. 2005 yılında Ortaç'ın "Çakra"sı 810 bin, YK'nın "Şapur Şupur"u 750 bin satmıştı!


Müzik Haberleri : "Elektronik Türk"e büyük ödül!
Erdem Helvacıoğlu

Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen ve dünyanın en prestijli elektronik müzik yarışmalarından biri olan Musica Nova'da bu yıl bir Türk sanatçıya ödül verildi. Yarışmaya "Lead Crystal Marbles" adlı eseriyle katılan Erdem Helvacıoğlu, Musica Nova'da ödül alan ilk ve tek Türk sanatçı oldu.


Müzik Haberleri : Mirkelam klibinde Beyonce'un oynamasını istiyor!
Mirkelam

Klipte Beyonce ile kamera karşısına geçmek isteyen ve menajeri aracılığı ile teklif gönderen Mirkelam, gelecek cevabı bekliyor. Beklenen buluşma gerçekleşirse seksi şarkıcı çekim için İstanbul'a gelecek. Klip için astronomik bir fiyat isteyen BEYONCE cevabını en geç pazartesi gününe kadar verecek...


Müzik Haberleri : Athena Fan Box çıktı!
Athena

"Athena FAN BOX grubun 2005 - 2006 yılları arasındaki üretimlerinin bir arada bulundugu bir TEPKİDİR. Her hakkı saklıdır" Pasaj Müzik'in müzik sektöründe ortaya çıkan değişime karşın ileriki yayınlarının habercisidir.


Müzik Haberleri : Demet Sağıroğlu'ndan Türk Sanat Müziği albümü...
Demet Sağıroğlu

Yılbaşında 1001 Direk Sarnıcı'nda sahne almaya hazırlanan Demet Sağıroğlu, yeni yılda sanat müziği albümü çıkaracağı söyledi. Sağıroğlu "Sanat müziği eğitimim olmasına rağmen popa geçtim. Ben sanat müziğini çok seviyorum. Yeni yılda sanat müziği albümü çıkarabilirim" dedi.


Müzik Haberleri : Mor ve Ötesi Pasaj Müzik'ten ayrıldı!
Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi, son albümleri "Büyük Düşler"in her türlü hakkını Pasaj Müzik'ten Kültür Bakanlığı kararıyla geri aldı ve albümü kendi kurdukları Rakun Müzik'ten yeniden yayınladı. Rakun Müzik çatısı altındaki grubun ilk projesi, Şebnem Ferah vokalli "Küçük Sevgilim" şarkısına klip çekmek olacak.


Müzik Haberleri : Seda Sayan yeni albümü için gün sayıyor!
Seda Sayan

Seda Sayan, uzun bir aradan sonra 2007 yılında iddialı bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Seda Sayan'ın yeni albümünün prodüktörlüğünü Nihat Doğan yapmış. Niran Ünsal, Ersay Üner, Hüsnü Şenlendirici, Yıldıray Gürgen isimlerle çalışan Seda Sayan "Sevenlerimi çok beklettim ama değecek. Güzel bir albüm oldu severek dinleyecekler. Kendilerinde çok şey bulacaklar" diyor...


Müzik Haberleri : 2006 Ocak - Haziran döneminde en çok kimler dinlendi?
Hande Yener

Yılda, parasal değeri 125 - 150 milyon dolar arasında 25-30 milyon albüm satılan Türkiye'de korsan satışlar nedeniyle müzik piyasası hızla daralırken, dini içerikli albümler yapımcısına para kazandırabiliyor. MÜ - YAP'ın 2006 Ocak - Haziran verilerine göre, Fethullah Gülen üç albümle en çok satan 7'inci "icracı" oldu. Böylece, pop şarkıcısı Gülşen'in hemen altında, Hande Yener'in üstünde yer aldı.


Müzik Haberleri : Müzik dünyası yasta...
Ahmet Ertegün

Müzik dünyası, çok sayıda sanatçı ve grubun uluslararası ün kazanmasına önayak olan büyük müzik prodüktörü Ahmet Ertegün'ün ölümüne ağlıyor. ABD Kongre Kütüphanesi'nin 1999'da başkent Washington'da onuruna düzenlenen gecede "Yaşayan Efsane" ödülünü verdiği Atlantic Plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün, 45 gündür bitkisel hayat sürdüğü hastanede önceki akşam 83 yaşında hayata veda etti...


<   111213141516162636465666768697071   >