Menü

Müzik Haberleri

<   111213141515253545556575859606162636465666768697071   >

Müzik Haberleri : Mustafa Sandal'dan yeni albüm geliyor!
Mustafa Sandal

Pop müziğin sevilen sesi Mustafa Sandal, uzun bir aradan sonra çıkaracağı yeni albümü için kolları sıvadı. Bugüne dek "Suç Bende", "Gölgede Aynı", "Detay", "Akışına Bırak", "Kop", "Seven", "İste" ve "Yamalı Tövbeler" isimli çok satan projelere imza atan Musti, 23 Nisan'da çıkarmayı planladığı albüme çok güvendiğini söyledi...


Müzik Haberleri : "Şaşkın" savaşını Erkin Baba kazandı!
Erkin Koray

Türk rock müziğinin öncü sanatçılarından Erkin Koray, eserlerinin kendisinden izin alınmadan bir araya getirilerek yeni bir çalışma yapılmış gibi satılmasına karşı başlattığı hukuk savaşını kazandı. Buna göre yapımcı firmalar, sanatçıların eserlerini izin almaksızın birbirlerine devredemeyecek. Eserler bir araya getirilerek yeni bir kaset ya da CD gibi satılamayacak. Ayrıca MP3 formatında dijital ortama aktarılamayacak.


Müzik Haberleri : 2006 yılının en iyi 2. albümü: "Nefes"
Mercan Dede

Mercan Dede'nin "Nefes" isimli albümü, World Music Chart Europe (Avrupa Dünya Müziği Listesi)'un 2006 en iyi 150 albüm sıralamasında diğer popüler isimlerin arasında 2. sırada yerini aldı. Temmuz ayında WMCE listesinde 1. olan albüm, 4 ay boyunca listede ilk 5 albüm arasında gösterildi. WMCE listesi 20 farklı ülkeden seçilen profesyonel jüri üyelerinin oyları ile oluşturuluyor. Eleştirmenlerin beğendiği albüm dinleyiciler tarafından da i-Tunes'un en çok indirilen dünya müziği albümlerinden.


Müzik Haberleri : Hande Yener 2006 yılının "En İyi 40 Listesi"nde!
Hande Yener

Avrupa'da yayımlanan "StarStyle" dergisi 2006 yılının "En İyi 40 Liste"sini geçtiğimiz günlerde yayımladı. Listenin 17. sırasında Hande Yener, "Apayrı" albümüyle yer aldı. Yener'in yaptığı müzik tarzını ve stilini öven dergi, ünlü şarkıcı için "Türk Madonna" tanımını yaptı.


Müzik Haberleri : Doublemoon'dan Onno Tunç albümü...
Onno Tunç

Onno Tunç şarkılarının yeniden düzenlenerek toplandığı Tribute albümü Doublemoon tarafından önümüzdeki günlerde müzik marketlere sunulacak. Bir buçuk yıl önce başlayan projede Arto Tunç ve Sezen Aksu'nun özel desteği ile Sezen Aksu, Nilüfer, Ajda Pekkan, Nükhet Duru gibi Türk Pop müziğinin çok önemli vokalleri Onno Tunç şarkılarını yeniden yorumluyor...


Müzik Haberleri : Türkiye'nin en iyi 10 DJ'i...
DJ

DJ (Disc Jokey) müziği, eğlence sektörünün önemli parçalarından biri artık. Hatta kendi eğlence hayatını ve sektörünü bile yarattı. Dışarıdan bakınca DJ'ler, zaten varolan şarkıları pikaba takıp bozarak, değiştirerek dinleten insanlar gibi görünüyorlar. Oysa bir besteciden çok az farkları var. Tamamen yepyeni müzikler yaratabiliyorlar. Birbirlerine olan üstünlükleri de buradaki başarılarında yatıyor. İşte Türkiye'nin en iyi DJ'leri...


Müzik Haberleri : Bendeniz "Kemancı" yüzünden mahkemelik!
Bendeniz

Sözleri Mehmet Yüzüak, bestesi Rıfat Şanlıer'e ait "Kemancı" adlı şarkıyı izin almadan son albümüne koyduğu için Yüzüak tarafından mahkemeye verilen Bendeniz, "Eser işletme hakkı" ile ilgili bütün izin ve belgeleri MESAM aracılığı ile tamamladığını bildirdi.


Müzik Haberleri : Petek Dinçöz Selçuk Tekay'la anlaştı!
Petek Dinçöz

Petek Dinçöz, geçtiğimiz hafta Hasret'in birinciliğiyle son bulan "Popstar Alaturka" programının orkestra şefi Selçuk Tekay'la anlaştı. Bundan böyle Tekay'ın yönetimindeki 18 kişilik orkestra ile çalışacak olan Dinçöz, "Alaturka müziğin üstadlarıyla çalışacağım. Bu benim müzikaliteme çok şey katacak. Hem albümlerimde hem de sahne programlarımda benimle birlikte olacaklar. Bu işbirliğinden hem mutluluk hem de gurur duyuyorum" dedi.


Müzik Haberleri : 9. İstanbul Rock Festivali için başvurular başlıyor!
9. İstanbul Rock Festivali

İstanbul Teknik Üniversitesi rock kulübünün düzenlemiş olduğu ve bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan festival için başvurular 5 Şubat 2007'de başlıyor. Başvurular 1 ay sürecek ve bu süre sonunda beğenilen gruplar artık gelenekselleşen rock festivalinde yer almaya hak kazanacak...


Müzik Haberleri : Özel kutuda ilk şarkılar
Sezen Aksu

Bir süre önce satışa sunulan "Kaybolmayan Yıllar Arşiv Serisi" gördüğü yoğun ilgi üzerine özel ahşap kutusuyla yeniden müzik marketlerde yerini aldı. Bu arşivlik çalışmada Sezen Aksu'nun 12 albümü yer alıyor. Kutuda, "Kaybolmayan Yıllar Arşiv Serisi"ndeki albümlerin yanı sıra sanatçının DMC etiketiyle satışa sunulan son üç albümü de yer alıyor. 1000 adet üretilen kutularda ayrıca Aksu'nun imzalı kartı da yer alıyor.


<   111213141515253545556575859606162636465666768697071   >