Menü

Müzik Haberleri

<   11121314151525354555657585960616263646566676869   >

Müzik Haberleri : Mirkelam klibinde Beyonce'un oynamasını istiyor!
Mirkelam

Klipte Beyonce ile kamera karşısına geçmek isteyen ve menajeri aracılığı ile teklif gönderen Mirkelam, gelecek cevabı bekliyor. Beklenen buluşma gerçekleşirse seksi şarkıcı çekim için İstanbul'a gelecek. Klip için astronomik bir fiyat isteyen BEYONCE cevabını en geç pazartesi gününe kadar verecek...


Müzik Haberleri : Athena Fan Box çıktı!
Athena

"Athena FAN BOX grubun 2005 - 2006 yılları arasındaki üretimlerinin bir arada bulundugu bir TEPKİDİR. Her hakkı saklıdır" Pasaj Müzik'in müzik sektöründe ortaya çıkan değişime karşın ileriki yayınlarının habercisidir.


Müzik Haberleri : Demet Sağıroğlu'ndan Türk Sanat Müziği albümü...
Demet Sağıroğlu

Yılbaşında 1001 Direk Sarnıcı'nda sahne almaya hazırlanan Demet Sağıroğlu, yeni yılda sanat müziği albümü çıkaracağı söyledi. Sağıroğlu "Sanat müziği eğitimim olmasına rağmen popa geçtim. Ben sanat müziğini çok seviyorum. Yeni yılda sanat müziği albümü çıkarabilirim" dedi.


Müzik Haberleri : Mor ve Ötesi Pasaj Müzik'ten ayrıldı!
Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi, son albümleri "Büyük Düşler"in her türlü hakkını Pasaj Müzik'ten Kültür Bakanlığı kararıyla geri aldı ve albümü kendi kurdukları Rakun Müzik'ten yeniden yayınladı. Rakun Müzik çatısı altındaki grubun ilk projesi, Şebnem Ferah vokalli "Küçük Sevgilim" şarkısına klip çekmek olacak.


Müzik Haberleri : Seda Sayan yeni albümü için gün sayıyor!
Seda Sayan

Seda Sayan, uzun bir aradan sonra 2007 yılında iddialı bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Seda Sayan'ın yeni albümünün prodüktörlüğünü Nihat Doğan yapmış. Niran Ünsal, Ersay Üner, Hüsnü Şenlendirici, Yıldıray Gürgen isimlerle çalışan Seda Sayan "Sevenlerimi çok beklettim ama değecek. Güzel bir albüm oldu severek dinleyecekler. Kendilerinde çok şey bulacaklar" diyor...


Müzik Haberleri : 2006 Ocak - Haziran döneminde en çok kimler dinlendi?
Hande Yener

Yılda, parasal değeri 125 - 150 milyon dolar arasında 25-30 milyon albüm satılan Türkiye'de korsan satışlar nedeniyle müzik piyasası hızla daralırken, dini içerikli albümler yapımcısına para kazandırabiliyor. MÜ - YAP'ın 2006 Ocak - Haziran verilerine göre, Fethullah Gülen üç albümle en çok satan 7'inci "icracı" oldu. Böylece, pop şarkıcısı Gülşen'in hemen altında, Hande Yener'in üstünde yer aldı.


Müzik Haberleri : Müzik dünyası yasta...
Ahmet Ertegün

Müzik dünyası, çok sayıda sanatçı ve grubun uluslararası ün kazanmasına önayak olan büyük müzik prodüktörü Ahmet Ertegün'ün ölümüne ağlıyor. ABD Kongre Kütüphanesi'nin 1999'da başkent Washington'da onuruna düzenlenen gecede "Yaşayan Efsane" ödülünü verdiği Atlantic Plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün, 45 gündür bitkisel hayat sürdüğü hastanede önceki akşam 83 yaşında hayata veda etti...


Müzik Haberleri : Zeynep Casalini: "Albümün lokomotifiyim"
Zeynep Casalini

Son 1.5 yılda Tarkan'dan Sezen Aksu'ya, Ajda Pekkan'dan Kenan Doğulu'ya pek çok ismin söylediği 64 şarkı, "64" adlı bir albümde toplandı. Tek sıfır kilometre parça olan "Dokunma Bana"yı ise Zeynep Casalini seslendirdi: "Albümün lokomotifi ben oldum."


Müzik Haberleri : Fatih Erkoç'dan "Best Of"
Fatih Erkoç

Türk pop müziğinin enstrüman rekortmeni Fatih Erkoç uzun zamandır üzerinde çalıştığı "Best Of" albümünü tamamladı. Aralarında "Yol Verin A Dostlar", "Ellerim Bomboş" gibi klasiklerinin yer aldığı 18 şarkısını sıfır düzenlemelerle yeniden yorumlayan Fatih Erkoç uzun zamandır hayranları tarafından beklenen bu albümle yeni yıla bomba gibi girecek.


Müzik Haberleri : Dava sonuçlandı: Kayahan'dan Nilüfer'e ambargo geldi!
Nilüfer

Kayahan'ın, kendi şarkılarını okumasını istemediği Nilüfer'e karşı açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, Kayahan'a ait 17 şarkıyı, Nilüfer tarafından sahne ve konserlerde izinsiz olarak icra edilmesinin önlenmesine karar verdi. Gizli yapılan duruşma sonunda Kayahan'ın avukatı Aydın Kurban, "Bundan böyle Nilüfer Hanım o şarkıları ancak Kayahan Bey'den yazılı izin alırsa okuyabilecek. Ama kendisi zaten izin vermiyor. Dolayısıyla Nilüfer Hanım'ın bu şarkıları okumasına yasak gelmiş oldu" dedi.


<   11121314151525354555657585960616263646566676869   >